20. listopadu 2011 13:33 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Manželku krále vyhnali z paláce kvůli nevěře

12. manželku král zapudil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 12. manželku král zapudil. |

JOHANNESBURG Dvanáctá manželka svazijského krále Mswatiho III., přistižená loni při nevěře s ministrem spravedlnosti, byla vypuzena z královského paláce. Podle johannesburského listu The Sunday Times je důvodem hádka Nothando Dubeové se stráží.

Třiadvacetiletou ženu, již si panovník vzal, když jí bylo 16 let, z paláce vyhostil guvernér paláce a členové rodiny.

Dubeová byla od skandálu s ministrem nucena žít výhradně v paláci. Jedno z jejích dětí se nedávno zranilo při hře a silně krvácelo. Chtěla ho odvézt do nemocnice, ale strážce se jí postavil do cesty. "Pohrozil mi, že mne zbije a že nikam ven nesmím. Dítě krvácelo z hluboké rány. Musela jsem se bránit. Nastříkal jsem mu do očí pepř," citoval list královskou choť.

Aféra se donesla ke královně-matce, která v době panovníkovy nepřítomnosti přebírá odpovědnost za chod domu. Ta uznala, že Dubeová projevila nedostatek úcty a že musí pryč.

Vypuzena byla už třetí králova žena

Dubeová, označovaná také jménem LaDubeová, podle zdroje listu manžela neviděla nejmíň rok a když se k němu v červenci pokusila dostat, jeden ze strážců ji zbil. Palác jí prý nařídil, aby odešla okamžitě sama, bez tří svých dětí. Kde je nyní, se neví.

Král Mswati odjel z paláce, aby se zúčastnil tajného rituálu, který si vyžádá jeho dvouměsíční nepřítomnost. Království po tu dobu vede jeho matka. Podle agentury AFP je LaDubeová třetí z Mswatiových manželek přinucených od roku 2004 odejít z paláce.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
EXECUTIVE ASSISTANT s NJ a AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč