18. května 2015 6:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Více než Klapzuba. Manželům se narodil třináctý syn v řadě

Ačkoli si manželé podle tradice před porodem nezjišťovali pohlaví dítěte, bylo... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ačkoli si manželé podle tradice před porodem nezjišťovali pohlaví dítěte, bylo... | foto: ČTK

GRAND RAPIDS (USA) Mediálně sledovaný manželský pár z amerického státu Michigan tento týden prodloužil nevídanou sérii potomků jediného pohlaví. Manželům Schwandtovým se ve středu narodil už třináctý syn v řadě, zatímco dceru nemají ani jedinou. Nejstaršímu bratrovi novorozence, pro něhož se rodiče zatím z notně prořídlého kalendáře marně snaží vybrat jméno, je podle televizní stanice ABC 22 let.

Ačkoli si manželé podle tradice před porodem nezjišťovali pohlaví dítěte, bylo jim prý skoro jasné, kdo se narodí. „Říkal jsem si, že když to bude holčička, vůbec nevím, jak budu reagovat,“ prohlásil nedlouho po porodu otec Jay Schwandt. Dostupné americké statistiky podle médií podobný případ neznají. Americký pár už dokonce o dva syny překonal českou knižní Klapzubovu jedenáctku, rodinu z knihy Eduarda Basse, ve které jedenáct bratrů tvořilo úspěšný fotbalový tým.

Kateri a Jay Schwandtovi se synem, kterému jméno zatím vymýšlejí.
12 bratrů na fotografii z roku 2013. Nyní ještě jeden přibyl.

Zatímco jméno pro dívku mají vybrané již dvě desítky let, najít mužské jméno pro potomka je pro Schwandtovy čím dál těžší. Tentokrát jim prý budou muset pomoci i jeho starší bratři Tyler (22 let), Zach (19), Drew (18), Brandon (16), Tommy (13) Vinnie (12), Calvin (10), Gabe (8), Wesley (6), Charlie (5), Luke (3) a sotva dvouletý Tucker.

Čtyřicetiletá Kateri Schwandtová je po porodu fit a nevzdává se naděje, že se jednou dočká i dcery. Aby dorovnala rodinnou tradici, má ještě jeden pokus - sama pochází ze čtrnácti dětí.

Lidovky.cz, ČTK