Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 13 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Marks&Spencer zrušil 'daň za velká prsa'

Beckie Williamsová protestovala proti cenám podprsenek větších velikostí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Beckie Williamsová protestovala proti cenám podprsenek větších velikostí. | foto: ČTK

LONDÝN Jedné Britce se nelíbily ceny podprsenek větších velikostí (stály zhruba o 60 koun více než menší velikosti) v obchodních domech Marks&Spencer, proto neváhala, koupila si akcii společnosti, aby mohla vystoupit na valné hromadě, rozjela kampaň na Facebooku a vyhrála. Řetězec ceny podprsenek srovnal a navíc na dva týdny všechny o čtvrtinu zlevnil.

Marks&Spencer zdražil podprsenky velikosti DD a větší o dvě libry oproti menším velikostem. Zdůvodnil to tím, že podprsenky větších velikostí je nákladnější vyrobit.

Ovšem řada Britek považovala "daň za větší prsa" za diskriminaci a Reakce společnosti Marks&Spencernemínila se s tím smířit. Třicetiletá Beckie Williamsová z Brightonu rozjela kampaň Busts 4 Justice (Poprsí za spravedlnost) a na její stránce na Facebooku se k protestu připojilo na 14.000 rozhořčených žen, jejichž počet stále přibýval.

Williamsová si dokonce koupila za 3,40 libry jednu akcii Marks&Spencer a hodlala na červencové valné hromadě akcionářů proti cenové diskriminaci podprsenek vystoupit. Jí a jejím kolegyním především vadilo, že u jiných artiklů obchodní dům cenově podle velikostí nerozlišoval.

Média na straně nespokojených žen
Nakonec ale Marks&Spencer ustoupil už nyní. Kromě internetové kampaně si začaly protestu všímat i média a postavila se na stranu nespokojených žen. Obchodní dům dnes otiskl v britských listech celostránkový inzerát s dvojsmyslným titulkem We boobed (Zvorali jsme to, když boob znamená jako podstatné jméno také prsa).

Největší britský prodejce oděvů oznámil, že nejen srovná od soboty ceny podprsenek, ale jako odškodné nabídl svým zákaznicím, že v příštích dvou týdnech budou všechny podprsenky o čtvrtinu levnější.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...