16. června 2009 8:50 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Máte milion navíc? Kupte si Draculův plášť

Christopher Lee jako hrabě Dracula | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Christopher Lee jako hrabě Dracula |

LONDÝN Černý plášť, který v roce 1958 jako zřejmě neslavnější filmový Dracula nosil britský herec Christopher Lee, jde dnes v Londýně do dražby. Cena se může podle odhadů vyšplhat až k hranici 30 tisíců liber (asi 950 tisíc korun).

Vlněná kápě je přitom jen jedním z asi 250 předmětů, které budou na prodej. Filmoví nadšenci si mohou zakoupit také ošacení herců z Černé zmije nebo z filmů o kouzelnickém čaroději Harry Potterovi.

Lee (je mu již 87 let) byl minulý týden královnou Alžbětou druhou povýšen do rytířského stavu. Kápě bude prodána spolu s dopisem, ve kterém herec potvrzuje, že je skutečně autentická.

Součástí této kolekce je i Leeova fotografie, na které má jako Dracula kápi na sobě. Méně majetní zájemci však mají alespoň šanci získat několik vest, které Lee nosil ve francouzské komedii Dracula a syn z roku 1976.  Cena by se měla pohybovat někde kolem 100 nebo 150 liber.

Na aukci však bude také na prodej plášť Omara Sharifa, který nosil ve filmu Lawrence z Arábie s Peterem O'Toolem v hlavní roli. Zakoupit bude také možné neoprénový oblek, který na sobě v jedné z bondovek měla Halle Berryová. 

Všechny tyto věci pocházejí ze sbírek firmy Angels The Costumeries. Její šéf Tim Angel podotýká, že důvodem prodeje je to, že firmě přestávají stačit skladovací kapacity. "Nevýhodou vytváření kostýmů, které se stanou slavnými, je to, že nemůžou být použité dvakrát. Nyní je proto správné nabídnout fanoušků a sběratelům, aby si domů přinesli kus filmové nebo televizní historie," podotkl. Firma, kterou řídí má totiž vskutku co nabídnout. Založená byla již v roce 1840.

Advantage Consulting, s.r.o.
ROZPOČTÁŘ - PŘÍPRAVÁŘ STAVEB

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz