2. března 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Máte už dost královské svatby? Britka nabízí sáček proti nevolnosti

Britka vymyslela sáčky proti nevolnosti z královské svatby. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britka vymyslela sáčky proti nevolnosti z královské svatby. | foto: Reprofoto

LONDÝN Pro lidi, které znechucuje humbuk kolem plánované svatby prince Williama a u nichž vyvolává nevoli královská okázalost, vytvořila mladá britská výtvarnice speciální sáček pro případ nevolnosti. Inspirovala se známými papírovými sáčky, které se nabízejí cestujícím postiženým nevolností v letadle či na lodi.

Sáček čtyřiadvacetileté Lydie Leithové z anglického Newcastlu je velmi odlišný od bezpočtu upomínkových předmětů k příležitosti královské svatby, které zaplavují obchody v celé Británii. Sáček se nabízí v červené barvě po vzoru slavných britských poštovních budek i v modré, tedy v královské barvě.

Kate a William oznamují novinářům zasnoubení.

Na sáčku je obrázek prince Williama a jeho budoucí manželky Kate Middletonové. Nad obrázkem je korunka a nápis Throne up. Jedná se podle agentury AFP o slovní hříčku, ve které se mísí slova throne (trůn) a throw up (zvracet). Dole je další provokativní nápis, který doporučuje, aby se jím lidé vybavili 29. dubna, tedy v den královské svatby.

Sáčky stojí 4,9 libry (141 korun) a je o ně prý velký zájem. Výtvarnice dokonce tvrdí, že má problém s uspokojením poptávky. "Musela jsem požádat své rodiče, aby mi pomohli," řekla Leithová.

Výtvarnice připustila, že její výtvor má i své odpůrce. "Někteří říkají, že bych měla být vláčena po ulicích Londýna, ale většina lidí chápe, že se jedná o žert," je přesvědčena mladá žena. Ujišťuje přitom, že má královskou rodinu ráda.

ČTK