Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Jedovaté překvapení. Matka v australském Queenslandu našla v synově ložnici pakobru

Pakobra australská foto: Pixabay.com

Sydney - Horkou chvilku zažila matka z australského Queenslandu, když její sedmiletý syn Chase našel v jedné ze svých hraček stočeného jedovatého hada, napsal zpravodajský server news.com.au.
  9:30

Žena v Hlubočepích umřela skutečně na uštknutí mambou, ukázala pitva

Chlapec objevil pakobru štíhlou uvnitř své dětské kuchyňky. Pakobry štíhlé jsou rychle se pohybující jedovatí hadi, jejichž uštknutí sice není pro člověka smrtelné, ale je velmi bolestivé a může způsobit lokální otoky. Chase se při objevení hada vyděsil a zavolal matku, které se navzdory šoku podařilo hada odchytit a vypustit zpátky do volné přírody.

S blížící se zimou začínají být studenokrevní plazi v chladnějších australských státech, jako je Tasmánie, Viktorie a jižní část Nového Jižního Walesu, méně aktivní. Ale v Queenslandu, kde i v zimě zůstává teplé klima, radí odborníci na odchyt hadů, aby obyvatelé zůstávali ostražití.

„Hadi se neukládají k zimnímu spánku,“ řekl William Pledger, který pracuje pro odchytovou službu. „Na rozdíl třeba od medvědů, kteří se uloží a půl roku nevylezou z brlohu, hadi mohou být aktivní kdykoli, když je teplá zima. A v Queenslandu mohou být aktivní celý rok.“

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!