4. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Maxipes Fík oslavil v Kadani 43. narozeniny, soutěžilo se i ve ‚skoku pro něco‘

Den s Maxipsem Fíkem v Kadani byl vlastně celodenním festivalem pro děti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Den s Maxipsem Fíkem v Kadani byl vlastně celodenním festivalem pro děti. | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

KADAŇ Legendární večerníčková postava, Maxipes Fík, oslavila v sobotu už 43. narozeniny. Oslava se odehrála v Kadani, tedy ve městě, které je nejblíže místu narození Fíkova duchovního otce, Rudolfa Čechury. Jako dárek dostal Fík svůj oblíbený věnec buřtů.

Celá akce byla v podstatě velkým dětským festivalem a objevil se samozřejmě i sám oslavenec se svou parťačkou Ájou. Oslava proběhla v Kadani, protože vesnice Ahníkov, kde žil autor Maxipsa Fíka, Rudolf Čechura, ustoupila těžbě uhlí. Po nejoblíbenějším českém bernardýnovi je v Kadani dokonce pojmenované Nábřeží podél řeky Ohře, kde se celá akce uskutečnila. 

Důležitou částí programu byl i další ročník zábavného klání, kterým je „Mistrovství světa ve skoku pro něco v Kadani“, které proběhlo na nábřeží u Splitu a v Amfíku. Soutěžní týmy čekaly disciplíny jako Nekecej a pádluj, Retroštafeta, Koulování, Skok pro něco a Mazlení s broučky.

Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani zaplnili (nejen) dětští fanoušci této...
Děti mohly soutěžit v mnoha disciplínách včetně legendárního „skoku pro něco“.

Maxipes Fík je český kreslený animovaný večerníček o přerostlém bernardýnovi a holčičce Áje, který vznikl v roce 1975. Kromě zmiňovaného autora scénáře Rudolfa Čechury, se na seriálu podílel i herec Josef Dvořák, který se postaral o dabing, kresby vytvořil Jiří Šalamoun a hudbu složil Petr Skoumal.

Lidovky.cz

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.