Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

McCartney zaplatí za rozvod desítky milionů

Magazín

  20:08
LONDÝN - Bývalého člena skupiny Beatles Paula McCartneyho vyjde rozvod s modelkou Heather Millsovou poměrně draze. Zpěvák musí své dnes již bývalé ženě vyplatit odstupné 24,3 milionu liber (775 milionů korun). Asi 16 milionů by mělo být v hotovosti, zbytek je v nemovitém majetku.

Bývalá žena McCartneyho Heather Millsová. foto: AFP

"Jsem tak ráda, že to skončilo," řekla Millsová, která se před soudem zastupovala sama. "Pokud se někdo rozvádí, tak moje rada je - snažte se dohodnout bez soudu." Čtyřicetiletá modelka prohlásila částku za své vítězství. Oznámila, že tím pro ni věc skončila. Současně uvedla, že se odvolá proti rozhodnutí, že část rozsudku může být zveřejněna. Mluvčí McCartneyho uvedl, že zpěvák rozvod komentovat nebude.

Podle prvních zveřejněných detailů rozvodového rozsudku Paul McCartney nabídl Millsové odstupné asi 15 milionů liber, ale ona původně požadovala 125 milionů. Ačkoli uvedla, že je s rozsudkem spokojena, během své tiskové konference na chodníku před soudem hořce kritizovala některé jeho dílčí prvky, včetně výchovného, které dostane jejich dcera Beatrice a které činí bez školného 35.000 liber ročně. Soudce prý také rozhodl, že McCartney je povinen přispívat na bezpečnost jejich dcery jen následující dva roky.

"To je velice smutné, že ona bude létat v turistické třídě, zatímco její otec v první," řekla Millsová. Ostře odsoudila také advokátku McCartneyho a ostatně i své vlastní advokáty, které před zahájením soudu propustila. Kritizovala také soudce za to, že uvěřil, že McCartneyho majetek je 400 milionů liber, "když každý ví, že je to přes 800 milionů". Soudce kritizovala i za to, že jí neumožnil přístup k dokumentům, kterými chtěla dokázat svou verzi o McCartneyho majetku.

Autor:

Mohlo by vás zajímat