Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

McCartneyho choť: V Česku stahují zaživa psy

Magazín

  14:58
LONDÝN - Češi se asi musejí divit. Manželka hudební legendy Paula McCartneyho Heather tvrdí, že Česko patří k zemím, kde jsou psi a kočky zaživa stahováni z kůže kvůli dodávkám oděvnímu průmyslu.

Heather McCartney foto: Reprofoto

V rozhovoru pro týdeník Observer Heather Millsová- McCartneyová řekla, že v Číně se to děje asi dvěma milionům psů a koček ročně, ale že tato praxe se používá i v Belgii.
Poznatky Heather Millsové- McCartneyové na stránkách týdeníku Observer

Millsová-McCartneyová se věcí zabývá asi rok. Její manžel Paul se k ní připojil a oznámil, že nebude koncertovat v Číně, dokud tam nebudou tyto praktiky postaveny mimo zákon.

Nyní se Millsová-McCartneyová snaží, aby Evropská unie zakázala dovoz kožešin z Číny. Plánovala, že se vypraví tajně do České republiky, aby nafilmovala počínání tamních chovatelů, ale nakonec musela do nemocnice. Její snaha je zaměřena celkově proti využívání kožešin v módě. Millsová-McCartneyová je ostře proti této praxi.
Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat