Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Menzel bude v sedmdesáti otcem

Magazín

  10:38
PRAHA - Oscarový režisér Jiří Menzel se v sedmdesáti letech stane poprvé otcem. Dítě čeká se svou o 40 let mladší manželkou Olgou.

Jiří Menzel s manželkou. foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

"Miminko se neptalo, prostě přišlo," řekla Olga Menzelová Kelymanová deníku Blesk. Manželský pár údajně dítě neplánoval. Režisér, kterého proslavily především filmové adaptace knih Bohumila Hrabala, podle deníku na otázku o těhotenství své ženy reagoval lakonicky: "Fakt?".

Menzel, který měl po většinu života pověst zapřisáhlého starého mládence, se oženil s Olgou Kelymanovou v říjnu 2004 na dovolené v Thajsku. Jeho žena i poté v rozhovorech tvrdila, že mateřství neplánuje.

Ještě loni řekla v rozhovoru pro zpravodajský portál iDnes, že když vidí kamarádky s kruhy pod očima a jejich naštvané manžely, tak ji dítě nijak neláká. "Kruhy pod očima nechci pořád. A asi budu spartánská matka, která rozhodně nebude odmítat pomoc okolí," řekla Blesku Menzelová Kelymanová. Kvůli těhotenství a mateřství se prý nehodlá vzdát své práce a studia.

Menzel, který v únoru oslavil sedmdesátiny, se tak zařadí mezi umělce, kteří okusili otcovství v pokročilém věku. Otcem se má například za měsíc znovu stát populární zpěvák Karel Gott, který v červenci oslaví 69. narozeniny. Druhé dítě čeká se svou ženou Ivanou, kterou si vzal letos v lednu. Z předchozích vztahů má Gott ještě další dvě dcery, až do letoška ale odmítal vstoupit do stavu manželského.

V 70 letech se stal podruhé otcem režisér Karel Kachyňa, jehož druhou ženou byla o 41 let mladší herečka Alena Mihulová. Otcem se po dovršení šedesátky znovu stali například i mim Boris Hybner či fotograf Jan Saudek.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?
VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ: Léto venku s eMiminem je zpět. Na co se můžete těšit?

Rok se s rokem sešel a vy znovu můžete rodinné výlety využít k velké hře na eMiminu. Pravidla hry jsou tentokrát ještě jednodušší. O co hrajeme? O...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat