3. června 2017 5:25 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mexický podnikatel chce prodávat toaletní papír značky Trump

Mexický podnikatel chce prodávat toaletní papír značky Trump | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mexický podnikatel chce prodávat toaletní papír značky Trump | foto: Reprofoto

MEXIKO Mexický podnikatel Antonio Battaglia se chystá uvést na trh toaletní papír značky Trump. Podle Battaglii prý výrobek, na němž je obrázek světlovlasého muže podobného Donaldu Trumpovi, není přímo spojen s americkým prezidentem. Podnikatel ale přiznal, že ho uráží Trumpova kritika na adresu Mexičanů. Informovala o tom agentura AP.

Na obalu toaletního papíru značky Trump je mimo jiné slogan Jemnost bez hranic a karikatura blonďatého muže, který zvedá palec na znamení „je to ok“ či „jsem jednička“. Na obalu je také upozornění, že jde o stoprocentně mexický výrobek a že jeho koupí se přispěje na migranty. Podle výrobce by mělo jít 30 procent ze zisku na programy na pomoc migrantům.

Battaglia ke svému podnikatelskému záměru řekl, že ho urážely Trumpovy výroky na adresu Mexičanů. Využil tedy opomenutí rodinné firmy The Trump Organization, která má registrovánu značku pro různé obory (stavebnictví, cestovní ruch či finanční služby), ale ne pro oblast hygienických potřeb.

Trump ve volební kampani proslul nevybíravými výroky i kritikou na adresu Mexika a jeho obyvatel. Po lednovém nástupu do úřadu prezidenta podepsal mimo jiné výnos o stavbě zdi na hranicích USA a Mexika, která má podle něj Spojené státy chránit před nelegální migrací a kriminalitou.

ČTK
D. Nowodny Dobra znacka !! 6:14 3.6.2017