30. ledna 2010 16:56 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mezi tisíci návštěvníky indické zoo se procházeli uprchlí tygři

Tygři se potulovali volně po zoo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tygři se potulovali volně po zoo. | foto: Reuters

ASÁM Dva bengálští tygři dnes řádně vystrašili na deset tisíc návštěvníků zoo v Guwahati v indickém státě Asám. Když jim jejich ošetřovatelé čistili ubikaci, šelmám se podařilo upláchnout na svobodu. Volně se pak potulovali po zoo.

Tygři žijící v zajetí zřejmě své lovecké instinkty již pozapomněli. Klidně se totiž toulali mezi návštěvníky zahrady. "Tygři se líně procházeli po zoo, což způsobilo pořádnou paniku," řekl pracovník zoo Narayan Mahanta. V té době se zahrada hemžila deseti tisíci návštěvníky. Jakmile lidé spatřili dvě potulující se šelmy na svobodě, začali vyděšeně prchat. "Viděl jsem ty tygry několik metrů ode mě," řekl serveru timesofindia.com student Arun Das.

Podle tiskového mluvčí zahrady ale nikdo zraněn nebyl. Zoo nejprve evakuovala lidi, pak se pustila do "lovu" tygrů. Ten jí zabral asi tři hodiny. Pracovníci zahrady šelmy polapili až po asistenci veterinářů, kteří tygry zklidnili uspávacími šipkami.

Tygry museli uspat veterináři.

Vedení zoo teď pátrá po tom, jak se šelmám podařilo z výběhu, kterou sdílí s dalšími sedmi tygry, uprchnout.

Ve stejné zoo zabil před dvěma lety jeden z tygrů padesátiletého návštěvníka. Muž si chtěl udělat pěkné fotografie šelem, proto přelezl bariéry a dostal se až do jejich výběhu.