Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Michael Douglas nečekaně navštívil Kubu

Magazín

  20:23
HAVANA - Americký herec Michael Douglas byl v úterý nečekaně spatřen v historickém centru Havany. Překvapení obyvatelé a dělníci se s ním nechávali vyfotit, napsala agentura AP.

Michael Douglas na Kubě foto: ČTK

Douglas přijel na Kubu zhruba ve stejné době jako jeho rovněž oscarový kolega Sean Penn, který chce údajně pořídit rozhovor s dvaaosmdesátiletým Fidelem Castrem. Ten žije kvůli svému zdravotnímu stavu poslední tři roky v ústraní, v únoru 2007 předal vládu svému bratrovi Raúlovi.

Penn vyzpovídal Raúla již minulý rok. Zda se mu letos podařilo setkat se s Fidelem, není jasné. Podle serveru TMZ.com chce Penn napsat článek o dopadech vlády nového amerického prezidenta Baracka Obamy na Kubu pro společenský časopis Vanity Fair.

Program Douglasovy návštěvy "Ostrova svobody" není jasný, zatím si však s průvodkyní prohlédl historické centrum Havany a navštívil obchod s tabákem, kde si nechal vysvětlit postup balení kubánských doutníků.

Držitel Oscara pro nejlepšího herce z roku 1987 rovněž neopomněl navštívit proslulé bary Floridita a Bodeguita del Medio, kam pravidelně chodíval i Ernest Hemingway.

Podle AP však není jasné, jak se hollywoodský herec přes úřední zákaz cestování amerických občanů na komunistickou Kubu dostal. Spojené státy totiž na ostrovní stát uvalily již před 47 lety embargo, v rámci kterého sem smí Američané cestovat pouze z důvodů humanitárních, náboženských nebo sportovních.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat