Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Michael Jackson ožije ve videohře, naučí vás měsíční chůzi

Magazín

  8:30
MONTPELLIER - Naučit se "měsíční chůzi" bude zřejmě o něco snazší poté, co bude koncem roku vydána první videohra o Michaelu Jacksonovi od jeho smrti v roce 2009. Každý bude mít šanci naučit se podle videa tančit jako král popu, uvedl francouzský herní gigant Ubisoft, který hru připravuje.

Michael Jackson foto: ČTK

Hra nazvaná Michael Jackson: The Experience bude zasvěcena tanci a bude obsahovat několik nejznámějších hitů krále popu. V konečné verzi na ní bude 25 - 30 písní.

Není to poprvé, kdy se Michael Jackson objeví ve videohře. Na začátku 90. let byl hlavním představitelem titulu Moonwalker, v němž bojoval proti svým nepřátelům. V roce 1999 propůjčil svůj hlas postavičce Space Michael ve videohře Space Channel 5.

V nové hře se využívá technologie sledování pohybu. Hráč se má pohybovat jako Michael Jackson a reprodukovat jeho nejslavnější choreografie. Čím více se jeho pohyby přiblíží pohybům Michaela Jacksona, tím více bodů získá a získá také přístup na nová videa, ukazující ještě složitější krokové variace.

Pohyby byly upraveny tak, aby byly napodobitelné
"Zhlédli jsme stovky hodin videa a spolupracovali jsme s choreografy, hlavně s Travisem Pyenem, který se podílel na dokumentárním snímku This Is It sestříhaném ze zkoušek, na nichž se Jackson krátce před náhlou smrtí připravoval na londýnské turné," vysvětluje kreativní ředitel Alkis Argyriadis.

Přísné respektování děl zpěváka, který prodal ve světě více než 750 milionů alb, zajišťuje společnost, která zastupuje zájmy Michaela Jacksona i jeho tří děti, a s níž je Ubisoft ve stálém kontaktu. "Péče o detail jde tak daleko, že se sleduje výška lemu na kalhotách nebo materiál, z kterého je slavná bílá rukavice," říká producent Abdelhak Elguess.

Mnohé pohyby Michaela Jacksona musely být ale upraveny tak, aby je hráči byli schopni napodobit, říká kreativní ředitel. "Všichni nemohou tančit jako on," dodal s úsměvem.

Pro herní konzole Wii, DS a PlayStation Portable bude hra k dispozici 23. listopadu v USA a o dva dny později v Evropě a Asii. Naopak bude třeba počkat do začátku roku 2011 na Playstation 3 a Xbox 360.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat