Pondělí 15. srpna 2022, svátek má Hana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Milionář z chatrče už žádnou chatrč nemá

Magazín

  14:06
BOMBAJ - Domov jednoho z hlavních hrdinů oscarového snímku Milionář z chatrče, desetiletého Azharuddína Muhammada Ismáíla, byl zbořen. Nuznou chatrč, nacházející se v největším asijském slumu Dharáví v indické Bombaji, buldozery srovnaly se zemí.

Azharuddína Muhammada Ismáíla natáčí svého otce a matku před plechovou boudou v Mumbaji. foto: ČTK

Azharuddína, spícího v jeho boudě se střechou z igelitové plachty, probudil policista, který mu nařídil, aby domov urychleně opustil. Krátce poté byla chatrč společně s dalšími asi 30 obydlími v chudinské čtvrti zdemolována.

"Policista vytáhl bambusovou hůl, aby mě praštil, tak jsem dostal strach," vylíčil nepříjemný zážitek indický chlapec.

"Vůbec nás předem nevarovali. Nedali nám možnost ani si sbalit své osobní věci," postěžovala si na dnešní akci indické policie Azharuddínova matka, která ve slumu na údajně nelegálně obývaném pozemku prožila víc než 15 let.

"Nevím, co budeme dělat, nebylo nám poskytnuto žádné náhradní ubytování. Úřady sice dříve slibovaly, že nám dají dům, ale já tomu už nevěřím," dodala žena sedíc na posteli, již vytáhla z trosek.

Film Milionář z chatrče režiséra Dannyho Boylea získal osm Oscarů a vydělal již 326 milionů dolarů. Jeho dětské herecké hvězdy, Azharuddín Muhammad Ismáíl a Rubina Alíová z bombajského slumu Dharáví, byly zahrnuty slávou a dary, ale jejich každodenní život se jen málo změnil.

Tvůrci filmu o chudém indickém hochovi, který vyhraje velké peníze v televizní soutěži, tvrdí, že pro pomoc dětem udělali maximum. Mimo jiné zřídili nadaci, aby Azharuddínovi a Rubině zajistili důstojné domovy, dobré vzdělání i finanční rezervu poté, co dostudují střední školu. Věnovali také 747.500 dolarů na charitu na pomoc dětem v bombajských slumech.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat