12. října 2011 11:13 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Milovníci dechovky se už Na Vlachovce nesejdou

Restaurace Na Vlachovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Restaurace Na Vlachovce. | foto: Wikipedia

PRAHA Známá pražská restaurace, která je neodmyslitelně spjata s Josefem Zímou a jeho pořadem o dechovce, zavírá. Podnik nedokázal dále přežívat kvůli stále nižšímu zájmu návštěvníků o hudební produkci.

Hospoda je zavřená už dva měsíce, včera však provozovatel definitivně předal klíče právnímu zástupci majitelky. V dříve vyhlášené restauraci a vinárně pravidelně natáčela televize, inspirovala i texty několika písní, v poslední době v ní však sedávalo jen několik věrných štamgastů.

Není úplně jasné, co s podnikem bude dál, podle provozního Miroslava Šimka vyžaduje nemalou investici, jelikož o budovu se od 80. let nikdo příliš nestaral. “V záchranu příliš nevěřím,“ svěřil se MF DNES. Majitelka objektu Marie Chvojová by ráda na místě rozjela opět hospodu, není ale jisté, zda se to povede. Šimek si myslí, že je třeba nabídnout “něco navíc“ a podnik by musel vést někdo manažersky zdatný.

 
Hostinec zažíval nejslavnější doby před rokem 1989, kdy se na pořad Sejdeme se Na Vlachovce sjížděly davy lidí z celého Československa, v devadesátých letech se na úspěch snažil navázat pořadem Znovu na Vlachovce, zájem však upadal. Od konce 90. let se na místě vystřídalo několik majitelů, její slávu však už nevzkřísili.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz