8. února 2019 11:13, aktualizováno  12:51 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Miss Czech Republic se letos stala osmnáctiletá Denisa Spergerová

Miss Czech Republic 2019, Denisa Spergerová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miss Czech Republic 2019, Denisa Spergerová. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

BRNO/PRAHA Ve čtvrtek večer proběhl v brněnském Boby centru desátý ročník soutěže Miss Czech Republic. Vítězkou se stala osmnáctiletá Denisa Spergerová z Českých Budějovic, na druhém a třetím místě skončily Maria Bochienko z Prahy a Andrea Prchalová z Havlíčkova Brodu.

V rámci galavečera absolvovaly dívky úvodní předtančení, promenádu v plavkách, přehlídku kolekce české návrhářky Natali Ruden s názvem Asia, promenádu ve večerních šatech a takzvané Závěrečné otázky, v nichž deset finalistek odpovídalo například na dotazy ohledně výše platů ve zdravotnictví či stejnopohlavních manželství.

Deset finalistek během promenády v plavkách.
Korunku nasadila vítězce loňská Miss Kateřina Kasanová.

Porota, v níž kromě Ruden a ředitelky soutěže Taťány Makarenko usedli například loňská vítězka Kateřina Kasanová či programový ředitel TV Óčko Alexandr Guka, zvolila za vítězku osmnáctiletou Denisu Spergerovou z Českých Budějovic. Ta kromě postupu do soutěže Miss World získala například roční pronájem bytu v Praze či zahraniční jazykový pobyt. První vicemiss se stala Pražačka Maria Bochienko, druhou vicemiss Andrea Prchalová z Havlíčkova Brodu. Cenu diváků a fanoušků na sociálních sítích získala dívka s číslem 1 Miroslava Pikolová.

Večer doplnila vystoupení rappera Majka Spirita, zpěvačky Victorie Velvet, rapperky Sharloty a zpěvačky Emmy Drobné.

Soutěž, která původně nesla název Miss Face Czech Republic, založila česká modelka ukrajinského původu Taťána Makarenko v roce 2010. Zúčastnit se jí mohou dívky ve věku 17 až 25 let a podle organizátorů nemá klást důraz na míry finalistek, ale především na půvab a sympatie.

Najdete na Lidovky.cz