Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Miss odmítla sňatky homosexuálů a prohrála

Magazín

  11:05
LAS VEGAS - Miss Kalifornie Carrie Prejeanová se v neděli mohla stát Miss USA. Byla jednoznačnou favoritkou. Vyjádřila se ovšem negativně o sňatcích lidí stejného pohlaví a stala se pouze první vicemiss.

Svým výrokem si Miss znepřátelila miliony Američanů. foto: ČTK

Prejeanovou o titul prý připravil právě její nesouhlasný ale hlavně otevřený postoj ke kontroverznímu tématu. 

Během soutěže, kterou vysílala v přímém přenosu televize, Prejeanová prohlásila, že věří, že "manželství by mělo být mezi mužem a ženou". Na názor na tuto otázku se jí zeptal jeden z porotců, známý blogger sledující celebrity Perez Hilton."Stálo mě to korunku Miss," řekla Prejeanová po soutěži, kterou vyhrála Miss Severní Karolíny Kristen Daltonová.

"Žijeme v zemi, kde si můžete vybrat manželství mezi osobami stejného pohlaví nebo mezi osobami různého pohlaví," řekla během soutěže. "Věřím, že manželství má být mezi mužem a ženou. Nechci tady nikoho urazit, ale takhle jsem byla vychovaná," pokračovala a vysloužila si dílem potlesk, dílem bučení diváků.

Její odpověď už se dostala v několika verzích na internetový server YouTube, kde se k ní vyjadřuje i Perez Hilton.

Reakce Prejeanové prý Hiltona "uzemnila" a zároveň si jí "znepřátelila miliony amerických gayů a lesbiček, jejich rodiny a jejich přívržence". Keith Lewis, který řídí soutěž Miss California, vydal prohlášení, v němž odpověď Prejeanové odsuzuje.

"Jako spoluředitele Miss California USA mě osobně rozesmutnilo a zasáhlo, že Miss Kalifornie věří, že právo na manželství patří jen muži a ženě."

Otázka sňatků osob stejného pohlaví patří mezi třaskavé problémy americké politiky. Čtyři americké státy v současnosti povolují sňatky homosexuálů, ale řada jiných států přijala zákony, které je zakazují. Také v Kalifornii se mohly homosexuální páry po krátkou dobu ženit a vdávat, nicméně voliči loni v listopadu toto jejich právo zamítli v referendu.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat