Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Miss Universe 2008 se stala Venezuelanka

Magazín

  9:38
NHATRANG - Vítězkou světové soutěže krásy Miss Universe se stala dvaadvacetiletá Venezuelanka Dayana Mendozaová. České zástupkyni Elišce Bučkové se v klání, které se konalo ve vietnamském městě Nha Trang, podařilo postoupit do užšího výběru 15 finalistek.

Vítězka Miss Universe 2008 Venezuelka Dayana Mendoza foto: ČTK

Mendozaová převzala korunku nové královny krásy od své předchůdkyně Japonky Rijo Moriové. Ve finále porazila svoje největší konkurentky z Kolumbie, Dominikánské republiky, Mexika a Ruska. Do finální desítky se probojovaly také zástupkyně USA, Kosova, Austrálie, Španělska a Itálie.

Soutěže se účastnilo 80 krásek z celého světa, jejichž výkony ve finále sledovaly v přímém přenosu americké televize NBC miliony diváků ve 170 zemích. Vítězka Miss Universe dostane kromě finanční odměny či drahých šperků a šatů také roční bydlení v luxusním bytě v New Yorku nebo dvouleté studium na zdejší filmové škole.

Ve finále se soutěžící předvedly v plavkách a ve večerních šatech. O rozruch se postarala zástupkyně Spojených států Crystle Stewartová, která při promenádě ve večerních šatech upadla. Stalo se to již druhý rok po sobě, kdy americká kráska v této soutěži upadla. Stewartová, která patřila k velkým favoritkám letošního klání, se po pádu rychle zvedla a pokračovala v soutěži, jakoby se nic nestalo, stejně jako její kolegyně Rachel Smithová loni v Mexiku. Ta se potom stala nečekaně hvězdou portálu YouTube, kde se
videonahrávka s jejím pádem dlouho promítala.Krásky defilovaly před porotou, v níž zasedali mezinárodní experti na módu a také Donald Trump mladší, jehož otec, realitní magnát vlastní soutěž spolu s televizí NBC.

Největší úspěch na mezinárodním poli krásy dosáhla Miss ČR 2006 Taťána Kuchařová, která předloni vyhrála v Polsku konkurenční Miss World.

Mezi účastnicemi letošního 57. ročníku soutěže jsou některé, které mají za sebou zajímavou zkušenost nebo mají zajímavé plány do budoucna. Sama letošní vítězka Mendozaová byla ve své zemi unesena a tvrdí, že tato zkušenost ji naučila ovládat se i za velkého tlaku. Miss Albánie byla zase profesionální basketbalistka, Miss Argentina o sobě tvrdí, že má paranormální schopnosti, Miss Angola byla v letadle, které havarovalo při pokusu uniknout před konfliktem během občanské války v její zemi. Nejmenší soutěžící byla letos Miss Salvadoru, která měří jen 1,6 metru. Nejvyšší naopak byly krásky z Jamajky, Mexika a Peru, které se chlubí výškou 1,8 metru.
Pořad moderovala hvězda amerických talk show Jerry Springer a vystoupila v něm zpěvačka Mel B z britské kapely Spice Girls.

Autoři: ,