Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladí cestovatelé nabízejí na internetu embéčko, co objelo svět

Magazín

  15:04
OLOMOUC - Dva mladí cestovatelé z Olomouce, kteří 12. května dokončili pouť kolem zeměkoule, nabízejí svůj vůz k odprodeji na internetovém aukčním portálu Aukro.cz. Dražba skončí ve středu.
Cestovatelé prodávají vůz prostřednictvím portálu Aukro.cz (ilustrační foto)

Cestovatelé prodávají vůz prostřednictvím portálu Aukro.cz (ilustrační foto) foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Dosud o 40 let starou Škodu 1000 MB Julii, jak mladíci veterána pojmenovali, projevilo svými nabídkami zájem asi čtyřicet potenciálních kupců. Cena se k dnešnímu poledni vyšplhala z vyvolávací jedné koruny již na více než 42.000 korun.

Sedmadvacetiletý Martin Beťko a jeho o tři roky mladší bratranec Michal Vičar odstartovali svou dobrodružnou cestu kolem světa loni v září. Vedle Evropy a Asie putovali i Severní a Jižní Amerikou. S embéčkem překonali Transsibiřskou magistrálu, projeli se po legendární route 101 v Americe a na svém kontě mají i exotické destinace, jako je Jižní Korea, Mexiko, Guatemala, Honduras, Kostarika nebo Guyana.

Posádka během 254 dní ujela téměř 36.700 kilometrů, navštívila 22 zemí, spotřebovala na tři tisíce litrů benzinu a přestála i čtyři bouračky.

Embéčko Julie vydrželo cestu bez větších technických problémů. Kromě svařování výfuku, výměny benzinové nádrže a opravě po větší nehodě ve Venezuele nebylo potřeba významnějších zásahů. Přesto se cestovatelé rozhodli automobil prodat.

"Rádi bychom si Julii nechali, ale jsme oba studenti a nemáme moc možností, jak se o ni postarat. Navíc nám kvůli cestování vznikly nějaké dluhy, které bychom chtěli splatit," vysvětlil Martin Beťko. "Doufáme, že ten, komu se poštěstí Julii vydražit, jí poskytne pohodlný důchod, který si zaslouží. Byla opravdu dobrým parťákem," uzavřel druhý z cestovatelů Michal Vičar.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat