Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladí Italové prý nemají rádi svůj jazyk, podléhají anglickým výrazům

Magazín

  6:54
FLORENCIE - Mladí Italové údajně nemají rádi svůj rodný jazyk, protože v rostoucí míře používají anglicismy. Podle předního italského lingvisty Claudia Marazziniho za to může častý nedostatek povědomí o vlastní historii a jazyku. Věrni snad už podle něho jsou jen italské kuchyni.

Mladá generace (ilustrační foto) foto: Shutterstock

„Italština není jazyk, který mají Italové opravdu rádi. Jak mladí, tak staří a dospělí jsou na štíru s tím, aby porozuměli textu,“ tvrdě kritizoval 65letý Marazzini svoje krajany na pondělní konferenci věnující se ochraně jazyka.

Nejšťastnějším jazykem na světě je španělština, zjistili vědci

„Důvodem, proč je Itálie tak otevřená cizím vlivům, je často nedostatek dobrých znalostí vlastní historie a jazyka, které by začleňovaly (její obyvatele) zpět do národní kultury,“ dodal podle agentury ANSA.

„Kromě jídla, a dokonce i u něho je to méně než dříve, je italský občan často jakýmsi druhem osoby bez státní příslušnosti,“ řekl také Marazzini. „S tímto základem a kořeny jsou mladí lidé snadno náchylní k tomu, aby se odtrhli od národní reality a přerušili vazby i s tím málem, co zbývá,“ uzavřel.

Autoři: ,
Témata: Itálie

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...