13. prosince 2016 15:35 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Moře na Novém Zélandu vyplavilo mysteriózní obří objekt

Záhadný obří objekt na novozélandském pobřeží | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záhadný obří objekt na novozélandském pobřeží | foto: Daily Mail Online

WELLINGTON Vzrušené debaty na sociálních sítích rozpoutal záhadný obrovský objekt, který vyplavilo moře na pobřeží Nového Zélandu. Diskutéři spekulují, že by se mohlo jednat o maorskou kanoi, kus ztroskotané lodi, umělecké dílo, mrože, ale třeba také mořskou příšeru či časovou schránku mimozemšťanů, píše britský list The Daily Mail.

Objekt, který moře vyvrhlo na pláž Muriwari poblíž města Auckland, je zcela pokrytý mořskými řasami a vilejši. Oslovení experti mají prozaické vysvětlení - podle nich se jedná o naplavené dřevo.

„Jela jsem kolem. Zajímalo by mě, jestli někdo tuší, co to může být,“ uvedla na internetu Melissa Doubledayová. „Myslela jsem si, že by mohlo jít o vyplavenou velrybu. Je to tak zvláštní,“ dodala.

Podle deníku The Daily Mail bizarní objekt připomíná výjevy, které byly na novozélandských plážích k vidění po zemětřesení o síle 7,8 stupně, které zvedlo mořské dno o dva metry.

ČTK