6. května 2014 11:12 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Muž havaroval s letadlem. Odešel po svých a snažil se stroj uhasit

Letadlo původně tahalo po obloze reklamní poutač, než narazilo do domu na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo původně tahalo po obloze reklamní poutač, než narazilo do domu na... | foto: Reprofoto

WASHINGTON Pilot jednomotorového malého letadla v pondělí narazil do domku na předměstí Denveru, ale z místa nehody odkráčel po svých. A hned se jako hasič snažil uhasit plameny, které pád letounu vznítil.

Ačkoliv dům i letoun silně utrpěly, nikdo nebyl vážněji zraněn, konstatovala televize CBS.

"Když jsem vstoupil do dveří, byl v domku pán, který mi řekl, že nikdo není uvnitř. Zprvu jsem si ani neuvědomil, že je to pilot, než se sám představil. Vyšel ven a popadl zahradní hadici, s níž zkoušel oheň uhasit," řekl Christopher Hoy jako očitý svědek.

"Bohudíky nedošlo k žádným zraněním, ani nikdo nebyl uvnitř domku. Naše posádky požár ryhle uhasily," ujistila mluvčí hasičů Sara Farrisová.

Letadlo původně tahalo po obloze reklamní poutač, než narazilo do domu na denverském předměstí Northglenn.

Majitel reklamní společnosti Tom Mace prozradil, že mu pilot po nehodě zatelefonoval a jako příčinu havárie označil "katastrofální selhání motoru".

Podle mluvčího místní policie Rona Haralsona letec vyvázl nezraněn, ale z preventivních důvodů byl převezen do místní nemocnice na pozorování, i když říkal, že se cítí dobře a že by rád na strážnici sepsal hlášení o nehodě.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!