Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Močil na transformátor. Rus způsobil zkrat a skončil s popáleninami třetího stupně

Magazín

  8:45
MOSKVA - Obyvatelé jedné ulice Novosibirska „nejprve uslyšeli hřmění, pak cosi bouchlo, v domech zhasla světla a ulicí se neslo nelidské úpění“, vylíčil ruský tisk událost, která se dostala i do policejních svodek ze sibiřského velkoměsta. V jedné ze čtvrtí, nesoucí dodnes název Sovětská, se nejmenovaný muž vymočil na transformátor.
Ilustrační foto

Ilustrační foto foto: Shutterstock

Výsledkem byl zkrat, který ponořil do temnot šest domů, a těžké popáleniny muže, který si místo k úlevě vybral tak nevhodně. „Nejdříve jsme si mysleli, že nastal výbuch, ale došlo ke zkratu,“ řekl listu Komsomolskaja pravda místní náčelník civilní obrany Jurij Perjazev.

Divoká noc čerstvého šampiona: usedl opilý do taxíku a zaplatil zlatou medailí

Není prý známo, zda močící muž byl opilý, anebo střízlivý, každopádně ale nedbal výstrah před nebezpečím. „Člověk s jistou životní zkušeností by si měl uvědomovat, že se takovým chováním ocitá na hraně mezi životem a smrtí,“ konstatoval náčelník.

Sanitka na místo dorazila během deseti minut, elektrikářům však trvalo několik hodin, než dali vše do pořádku. Sedmadvacetiletý muž podle policejní mluvčí skončil v péči lékařů s popáleninami třetího až čtvrtého stupně na přibližně třetině těla.

V regionu nejde o ojedinělý případ. Letos v květnu odstřihl od elektřiny celé město Berdsk opilec, který vylezl na stožár vysokého napětí a inkasoval zásah proudu o napětí 110 tisíc voltů. Podle rozhlasu slezl až poté, co mu byl slíben koňak.

Autor: