Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Američan ožil v pohřebním ústavu. Po dvou týdnech opět zemřel

Hřbitov - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hřbitov - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

WASHINGTON Osmasedmdesátiletý muž z amerického státu Mississippi byl ve čtvrtek podruhé během dvou týdnů prohlášen za mrtvého. Poprvé Walter Williams vylekal na konci února zaměstnance pohřebního ústavu, když se začal hýbat ve chvíli, kdy chtěli balzamovat jeho tělo. Tři dny nato byl propuštěn z nemocnice domů. Nyní lékaři konstatovali jeho smrt podruhé.

Williamsova rodina přivolala před dvěma týdny do svého domu koronera, protože se domnívala, že Williams zemřel. Koroner mu nenahmatal tep a prohlásil ho za mrtvého. Den nato se jej chystali vyjmout balzamovači z plastového pytle určeného na převoz mrtvol. Zaskočilo je však, že zemřelý se snaží kopanci dostat z pytle sám.

Koroner označil jeho oživnutí za zázrak. Vysvětlení se však podle televize CNN může skrývat v kardiostimulátoru, který zřejmě na nějakou dobu přestal fungovat.

Williams následně pobýval tři dny v nemocnici, načež byl propuštěn domů. Tento čtvrtek ale zavolali příbuzní koronera znovu, protože srdce starého muže opět přestalo bít. Koroner podruhé konstatoval smrt a Williamsovo tělo bylo převezeno do pohřebního ústavu.

"Byl to pro mě dvoutýdenní zázrak a já i moje rodina jsme si užili každou jeho minutu," ujistil Williamsův synovec Eddie Hester. "Myslím, že tentokrát opravdu odešel," dodal.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.