Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Američan ožil v pohřebním ústavu. Po dvou týdnech opět zemřel

Hřbitov - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hřbitov - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

WASHINGTON Osmasedmdesátiletý muž z amerického státu Mississippi byl ve čtvrtek podruhé během dvou týdnů prohlášen za mrtvého. Poprvé Walter Williams vylekal na konci února zaměstnance pohřebního ústavu, když se začal hýbat ve chvíli, kdy chtěli balzamovat jeho tělo. Tři dny nato byl propuštěn z nemocnice domů. Nyní lékaři konstatovali jeho smrt podruhé.

Williamsova rodina přivolala před dvěma týdny do svého domu koronera, protože se domnívala, že Williams zemřel. Koroner mu nenahmatal tep a prohlásil ho za mrtvého. Den nato se jej chystali vyjmout balzamovači z plastového pytle určeného na převoz mrtvol. Zaskočilo je však, že zemřelý se snaží kopanci dostat z pytle sám.

Koroner označil jeho oživnutí za zázrak. Vysvětlení se však podle televize CNN může skrývat v kardiostimulátoru, který zřejmě na nějakou dobu přestal fungovat.

Williams následně pobýval tři dny v nemocnici, načež byl propuštěn domů. Tento čtvrtek ale zavolali příbuzní koronera znovu, protože srdce starého muže opět přestalo bít. Koroner podruhé konstatoval smrt a Williamsovo tělo bylo převezeno do pohřebního ústavu.

"Byl to pro mě dvoutýdenní zázrak a já i moje rodina jsme si užili každou jeho minutu," ujistil Williamsův synovec Eddie Hester. "Myslím, že tentokrát opravdu odešel," dodal.

,

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!