22. dubna 2010 14:51 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Muž použil na fotografii vlajku jako toaletní papír. Francouzi zuří

Fotografie, která rozčílila Francouze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotografie, která rozčílila Francouze. | foto: www.lepost.fr

PAŘÍŽ Francouzská ministryně spravedlnosti Michele Alliotová-Marieová dala podnět k trestnímu stíhání ve věci zveřejnění fotografie, na které muž používá francouzskou vlajku coby toaletní papír.

Ministryni k tomuto kroku vyzval poslanec vládního Svazu pro lidové hnutí Eric Ciotti z Nice, kde byl minulý měsíc snímek vystaven v rámci fotografické soutěže pořádané velkým knihkupectvím. Později byl otištěn v jednom zdarma distribuovaném deníku.

Mluvčí ministerstva řekl, že jde o nepřípustný čin. Podle něho se lze domnívat, že k potrestání budou stačit platné právní prostředky. "Pokud by se nynější právo ukázalo v tomto ohledu jako nedostatečné, bylo by zapotřebí ho upravit a Michele Alliotová-Marieová by to navrhla," řekl.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...