29. května 2019 8:42 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Důchodce věřil navigaci, místo do Říma ho zavedla do Německa. Nezatáhl brzdu, porazil značku, skončil v nemocnici

Když muž zastavil, aby prozkoumal okolí, zapomněl zatáhnout ruční brzdu a jeho... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Když muž zastavil, aby prozkoumal okolí, zapomněl zatáhnout ruční brzdu a jeho... | foto: Web Polizei Oberbergischer Kreis

LONDÝN V německé vesnici jménem Rom skončil jednaosmdesátiletý důchodce, který při cestě ze severní Anglie do Říma (anglicky Rome) slepě následoval navigaci. Informoval o tom server britské televize Sky News v článku nazvaném „Všechny cesty vedou do Říma“.

Penzista Luigi Rimonti sice tuto cestu absolvoval již dříve, ale tentokrát si nechal od navigace „poradit“ a rozhodl se pro kratší variantu. „Místo v rušné italské metropoli, kde se chtěl setkat s papežem, skončil v ospalé vesnici o 67 obyvatelích nedaleko Kolína,“ napsal Sky News.

Když muž zastavil, aby prozkoumal okolí, zapomněl zatáhnout ruční brzdu a jeho jaguár převálcoval ceduli s názvem vesnice. Muž se sice couvající vůz pokusil zastavit, ale zasáhly ho zadní dveře a důchodce skončil v nemocnici. Žádné vážnější zranění ovšem neutrpěl. Podle Sky News se rozhodl počkat na opravu auta a poté pokračovat v cestě do „věčného města“.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?