10. listopadu 2015 10:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Muž vyrazil v burce za milenkou. Lidé ho měli za útočníka

Ilustrační foto: Tradiční muslimský oděv - burka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Tradiční muslimský oděv - burka. | foto: Jana Vrubelová

ISTANBUL Obyvatelé severovýchodní turecké provincie Ordu zalarmovali o víkendu policii s tím, že narazili na podezřelého, nejspíš sebevražedného atentátníka. Skrýval se pod burkou, tedy ženským muslimským oděvem, napsala agentura Dogan. Jak se ale ukázalo, o teroristu nešlo. Muž se převlékl jen kvůli tomu, aby se potají setkal s milenkou, na kterou narazil na internetové seznamce.

Pozorní obyvatelé černomořské provincie si všimli, že „žena“, která telefonovala na autobusové zastávce, má na nohou mužské boty, což se jim zdálo podezřelé. Na místo ihned dorazili policisté a zahalená osoba se musela zbavit svého přestrojení.

Muž měl na sobě černý oděv a nikáb, tedy závoj zakrývající obličej mimo očí. Úřady ho prý zadržely kvůli „šíření strachu a paniky na veřejnosti“. Třiatřicetiletý Turek, který je ženatý a má dvě děti, policistům řekl, že se rozhodl převléci do burky, aby se mohl poprvé setkat se ženou, kterou poznal na internetu. Jak v této souvislosti poznamenala agentura AFP, turecké úřady jsou v posledních týdnech v pohotovosti kvůli sérii teroristických útoků, které zemi zasáhly a které jsou připisovány zejména radikálům z hnutí Islámský stát.

ČTK