10. dubna 2013 16:59 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Louvre zavřel. Zaměstnanci protestovali proti kapsářům

Louvre, nejpopulárnější muzeum výtvarného umění na světě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Louvre, nejpopulárnější muzeum výtvarného umění na světě | foto: ČTK/AP

PAŘÍŽ Světoznámé pařížské muzeum Louvre bylo nuceno zavřít své brány pro veřejnost. Donutila je k tomu stávka zaměstnanců, kteří svým protestem chtějí upozornit na problém s agresivními gangy kapsářů. Agentura AFP s odvoláním na odbory napsala, že z práce odešly asi dvě stovky lidí.

Zaměstnanci už delší dobu požadují, aby policie v okolí muzea posílila hlídky. Kapsáři totiž útočí nejen na turisty, ale i na kustody, kteří se jim v okrádání návštěvníků snaží bránit.

ČTĚTE TAKÉ:

"Někdy chodí do práce se strachem, protože musejí čelit organizovaným gangům kapsářů, kteří jsou čím dál agresivnější. Jsou mezi nimi i děti, které se dostanou do muzea zdarma, a i když musejí na výslech na policii, za pár dní jsou zpátky," popsala starosti zaměstnanců šéfka odborů SUD Christelle Guyaderová.

Vedení muzea už loni podalo stížnost prokuratuře, v níž žádá posílení policejních hlídek. Louvre je nejnavštěvovanějším muzeem výtvarného umění na světě. Loni jeho sbírky vidělo téměř deset milionů lidí.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz