Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Božím Daru začalo razítkování ručním vánočním razítkem

Magazín

  5:41
BOŽÍ DAR - Na Božím Daru začalo dnes každoroční razítkování Ježíškovy pošty speciálním ručním příležitostním razítkem. Autorkou letošního návrhu je Irena Vyčítalová a v obrazu razítka je stylizovaná vánoční ozdoba a nápis Boží Dar. Pohledy, dopisy a přání pro své blízké mohou lidé na Boží Dar zasílat až do 23. prosince, řekla Iva Králová z božídarského infocentra.

Pošta Boží dar foto: ČTK

Rukama pracovníků infocentra prošlo loni 82 337 pohlednic a dopisů s dětskými vánočními přáními. Orazítkovali a odeslali 373 kilogramů pošty a mají proto dobrý přehled o tom, co si děti na Vánoce přejí nejčastěji.

Vánoční razítko

Příležitostné razítko má tradici od roku 1994. Kromě toho je infocentrum na Božím Daru partnerem České pošty a vedle tradiční Ježíškovy pošty zajišťuje i běžné poštovní služby.

„Nejžádanějšími dětskými dárky pro malé slečny jsou panenky Barbie, Baby Annabel a Chou Chou, domečky pro panenky, dárky s motivy Ledového království. Chlapci si nejvíce přejí pistole Nerf, autodráhy, autíčka s motivy policie, hasičů a záchranářů a také auta na dálková ovládání. Mezi společné sny dětí patří chytré telefony, notebooky, tablety, powerbanky, stavebnice Lego, různé společenské hry a knihy. Dětská srdce ale neprahnou jen po movitých darech, tyto malé dušičky si také přejí zdraví, štěstí a lásku pro celou svou rodinu,“ uvedla Králová.

Od začátku roku do dneška dorazilo na Ježíškovu poštu přes 24 kilogramů dopisů. Svá přání a pohlednice mohou lidé zasílat na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62 nebo osobně vložit do speciální Ježíškovy schránky přímo na Božím Daru. Ofrankované se potom vracejí zpátky na udanou adresu. „Dopisy a pohlednice jsou adresovány nejen do České republiky, ale i do celého světa, například do Číny, Japonska, Austrálie, Německa, Slovenska, Kanady, USA nebo na Nový Zéland,“ doplnila Králová.

Autor: