Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Floridě se na jaře otevře zábavní park Harryho Pottera

Magazín

  8:33
MIAMI - Zní to jako titul nové knihy ze slavné série o kouzelnickém učni Harrym Potterovi, ale "Harry Potter a Zakázaná jízda" bude jednou z největších atrakcí "Čarodějného světa Harryho Pottera", nového tématického parku, který bude otevřen na jaře příštího roku v Orlandu na Floridě.

Harry Potter foto: Reprofoto

Se "Zakázanou jízdou" přišla sama autorka románové série o čarodějnickém učni J. K. Rowlingová a v úterý se na webu filmového studia Universal objevily i podrobnosti. Jízda protáhne návštěvníky atrakcí velmi věrohodně zpodobněným zámkem v Bradavicích, kde se Harry a jeho spolužáci učili čarodějnickému řemeslu. Dík speciálním efektům prý budou jeho věže jevit jako dvě stě metrů vysoké (podobně jako ve filmu).

Do "Čarodějného světa" se bude vstupovat přes "Prasinky", vesničku nedaleko Bradavic, kam chodili čarodějničtí učni za odměnu (bavit se a nakupovat sladkosti). Oblaka páry, hvizd píšťalky a kvílení brzd bude signalizovat příjezd bradavického expresu, aby byla iluze dokonalá.

Britská spisovatelka proslula tím, že si hlídá sebemenší detaily co se nejen podoby knih vycházejících v překladu týče, ale i reklamních předmětů. Do Orlanda - aby se osobně přesvědčila o tom, že projekt odpovídá jejím představám - zatím namířeno nemá. Úplně bez ní ale park nevzniká - autoři projektu za ní prý létají jednotlivé atrakce konzultovat do Londýna.

Jaké atrakce? Na návštěvníky dál čekají "Boj s drakem", "Let s hippogrifem" nebo horská dráha pojmenovaná po slavném "Turnaji tří kouzelnických škol".

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!