3. února 2019 6:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Na Kubě pravděpodobně spadl meteorit. Svědci hovoří o velké explozi, nikdo nebyl zraněn

Meteorit. (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Meteorit. (Ilustrační foto) | foto: Reprofoto

HAVANA Oblohu nad turistickým městečkem Viñales na západě Kuby v pátek rozjasnil prudký záblesk následovaný kouřovou stopou a místní obyvatelé slyšeli hlasitou explozi. Kubánské ministerstvo pro vědu a životní prostředí následně uvedlo, že oblast zasáhl pád meteoritu, informovala v sobotu agentura AP.

„Šli jsme z centra a viděli jsme, jak oblohu přetnula ohnivá koule,“ řekl španělský turista Jesús Nicolas. „Určitě to byl meteorit, a to velmi velký,“ dodal. Kouřovou stopu na obloze nad Viñales ukazují videa na sociální síti Twitter.

Podle kubánského ministerstva způsobil tyto jevy pád meteoritu. Web AccuWeather uvedl, že nad západem Kuby zřejmě těleso explodovalo, přičemž jeho fragmenty dopadly na různých místech provincie Pinar del Río. Fotografie zveřejněné na internetu ukazují malé černé kameny s tmavě červenými žilami uvnitř.

Podle AccuWeather výbuch ve Viñales rozbíjel okna a způsobil i další škody, nikdo však nebyl zraněn. Zda byla exploze spojena s pádem meteoritu, ještě nebylo potvrzeno a vláda celou záležitost dál vyšetřuje.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!