Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na mol opilý Američan nechal řídit devítiletou dceru

Magazín

  7:00
Policie v USA zastavila uprostřed noci na silnici dodávku, kterou řídila devítiletá dívenka. Vůbec nechápala, proč ji muži zákona kontrolují. Řídí prý velmi dobře. Auto patřilo jejímu otci, který seděl na sedadle spolujezdce opilý na mol.
Alkohol před jízdou (ilustrační foto)

Alkohol před jízdou (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Děvčátko, které sotva dosáhlo na pedály, vyděsilo zaměstnance benzinové stanice, kam s autem dojelo. Šokoval je ale i její otec, který sotva stál na nohou a vychvaloval řidičské umění "svého osobního řidiče".

"Devět let. Devět. Benzin. A jedeme dál, ona bude řídit," říkal těžkým jazykem otec a vrávoral k pultu. Zaměstnanec pumpy, který nevycházel z údivu, upozornil telefonicky policii a potom sledoval dodávku, aby si byl jist, že ji strážci pořádku co nejrychleji zastaví. "Počínala si ale dobře," připustil místní policista Robert Grant, který dívku s otcem zatýkal.

"Je neuvěřitelné, co se může stát, malá holka (když ji zastavili) se podívala na policistu a zeptala se ho:"Proč mě zatýkáte? Vždyť jsem řídila velmi dobře," popisuje událost místní tisk.

Holčička chtěla strávit se svým otcem, který je rozvedený, víkend. Devětatřicetiletý Shawn Weimer policii vysvětlil, že své dceři dal malou lekci v řízení. Ta zase na něj prozradila, že celou noc pil whisky. Nyní je stíhaný za špatné zacházení s dítětem.

Autoři: ,
Témata: policie, USA, Rob Grant

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!