Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na srbském černém trhu se objevily zkažené dorty

Magazín

  7:00
BĚLEHRAD - Kragujevčané, nejezte dorty, nabádá v posledních dnech naléhavě své spoluobčany starosta srbského města Kragujevace. Před pravoslavnými Vánocemi (7. ledna) se totiž na černém trhu objevily pochoutky, které patří mezi více než 18 000 dortů, jež měly už 24. prosince skončit na skládce, ale kdosi je ukradl.

Dort (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Dorty byly podle srbských médií odvezeny k likvidaci, protože výrobci se pokazily chladící boxy. Kdo za celou akcí stojí, policie zjišťuje. Starosta Radomir Nikolić v neděli prohlásil, že jde o organizovanou skupinu, která 13.260 kilogramů dortů ze skládky odvezla a začala je prodávat na černém trhu i s vědomím, že mohou ohrozit zdraví lidí.

ČTĚTE TAKÉ:

Pátrání po pachatelích je ztíženo tím, že orgány činné v trestním řízení byly na zmizení cukrářského zboží určeného ke zničení upozorněny se značným zpožděním. K dispozici jsou videonahrávky z průmyslových kamer, z nichž je patrné, že 24. prosince dorty na skládku přivezly kamiony a hodinu nato je zase kamiony a soukromá auta odvezly. Pracovníci skládky ale zapsali, že „byly zničeny“.

Zda je do případu zapleten ředitel městského komunálního podniku Čistota, která spravuje skládku, není zcela jasné, každopádně prý policii neupozornil ani 26. prosince, kdy se o události dozvěděl. Zmizelé nebezpečné dorty se zdají být na černém trhu cenově lákavé, stojí v přepočtu od 11 do 50 korun. Jejich pozření ale může mít kvůli plísním velmi nepříjemné následky: průjmy, zvracení, teploty...

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat