Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Na své osmnáctiny se Nepálec stane nejmenším mužem planety

Khágendra Thapa Magar z Nepálu pózuje na fotografii s Tiny Ironem, který má největší biceps na světě. V obvodu měří 61 cm. foto: Reuters

Titul nejmenší muž planety v Guinnessově knize rekordů získá oficiálně 14. října, v den svých 18. narozenin, Khágendra Thapa Magar z Nepálu. Tento nejmenší teenager měří pouhých 56,5 centimetru a váží 4,5 kila.
  11:31

"Když se narodil, vešel se mi do dlaně. Přivést ho na svět nebylo těžké, ale výchova byla dost náročná," svěřila se jeho matka.

Dodala, že na něj musela dávat větší pozor než na ostatní děti, protože byl velmi zranitelný. Růst přestal v 11 letech.

Čtěte také:

Khágendra netrpí žádnými vážnějšími onemocněními, jen má často trochu zvýšenou teplotu a kašel. Nejraději nosí barevné sportovní oblečení, které se prodává na dvouleté děti. Ač je výškou postavy malý, tak sny má velké. Chce se stát lékařem a vydělat na prostornější bydlení. Doposud totiž jeho čtyřčlenná rodina žije na dvanácti metrech čtverečních.

Khágendera Thapa Magar. 18letý Nepálec (na snímku s rodiči) odjíždí do Evropy, kde chce dosáhnout zápisu do Guinnessovy knihy.

"Tentokrát budu mít úžasné narozeniny," těší se malý muž a živě gestikuluje svými malý pažemi. Poté se rozzáří ještě o něco víc a dodá, že dostane několikapatrový dort.

Khágendra rád poslouchá tradiční nepálskou hudbu a každé ráno se modlí k Buddhovi. Mezi jeho koníčky patří pěstování květin a společenské hry.

Dosavadním nejmenším mužem světa je podle Guinnessovy knihy rekordů 24letý Kolumbijec Nino Hernández. Nino měří necelých 69 centimetrů a váží pouhých deset kilogramů.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat