19. ledna 2010 7:34 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Náboženská organizace pošle na Haiti Bible na solární pohon

Bible na solární pohon Proclaimer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bible na solární pohon Proclaimer | foto: Reprofoto

PORT-AU-PRINCE K mezinárodním i vládním organizacím, které v posledních dnech organizují pomoc zemětřesení stiženému Haiti, se rozhodla přidat také jistá náboženská organizace v USA. Obsahem její humanitární zásilky budou akustické Bible na solární pohon.

Posvátné texty prý speciální zařízení zvládnou v kreolštině předčítat najednou až 300 lidem. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Podle organizace Faith Comes By Hearing zařízení s názvem Proclaimer (Hlasatel), které je určeno pro "chudé a negramotné", umožní naslouchat biblickým textům v digitální kvalitě. Na cestě na Haiti je prý již 600 takových Biblí.

Zemětřesení z 12. ledna Haiti zpustošilo a vyvolalo jednu z nejhorších humanitárních krizí posledních let. O život přišly desetitisíce lidí.

Odhady celkového počtu obětí se pohybují mezi 100 000 až 200 000. Na Haiti žije asi devět milionů lidí, z nichž třetina byla podle odhadů otřesy postižena a potřebuje pomoc.

Podle prezidenta Dominikánské republiky Leonela Fernándeze, kterého citovaly agentury AP a Reuters, bude Haiti v následujících pěti letech na obnovu potřebovat asi dvě miliardy dolarů ročně (36 miliard korun).

Bible na solární pohon Proclaimer (malá velikost!)

Lidovky.cz, ČTK