Pátek 29. května 2020svátek má Maxmilián, Maxim 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nahradí rybičku nožička? Firma Mikov uvedla nůž s rukojetí ve tvaru dámské nohy

Nožířská firma Mikov uvedla na trh "nožičku", nůž s rukojetí ve tvaru dámské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nožířská firma Mikov uvedla na trh "nožičku", nůž s rukojetí ve tvaru dámské... | foto: ČTK

MIKULÁŠOVICE Nožířská firma Mikov uvedla na trh tzv. nožičku, nůž s rukojetí ve tvaru dámské nohy. Výrobek kdysi patřil mezi vyhledávané zboží továrny v Mikulášovicích na Děčínsku, která dodává zákazníkům klasickou rybičku. „Firma věří, že i nožička si své majitele najde,“ informoval mluvčí společnosti Bedřich Jetelina.

Kapesní otvírací nožík ve tvaru dámské nohy se ve firmě vyráběl už na počátku minulého století. Výroba skončila před více než deseti lety. „V poslední době jsme byli stále častěji dotazováni, zda nožičku znovu nezačneme prodávat, a proto jsme se rozhodli ji zpět zařadit do výrobního programu,“ uvedl obchodní ředitel Martin David.

Zatímco podoba nožíku zůstala stejná jako ta původní, jeho konstrukce se změnila tak, aby byl pevnější a odolnější. „Nožičku jsme nabídli prodejcům již na počátku roku a setkala se s velkým zájmem doma i v zahraničí. První velká objednávka několika stovek kusů okamžitě směřovala do Francie. Je to vlastně taková mladší sestra rybičky, proto věříme, že naše zákazníky zaujme a udělá jim radost podobně, jako ji dělá rybička,“ uvedl David.

Mikov

Mikov je tradičním a největším českým výrobcem všech typů nožů, kancelářské techniky a průmyslových spojovačů. Na počátku roku 2019 převzal i největšího českého výrobce ručního nářadí Narex Bystřice. Mikov, který rybička proslavila, vyrábí také vyhazovací či armádní nože, nože na zakázku, lovecké nože nebo nože určené záchranářům.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...