23. června 2010 16:19 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nahý kovboj z New Yorku má problém. Svlékající se rivalku

Nahý kovboj Robert Burck (na snímku z letošního března) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nahý kovboj Robert Burck (na snímku z letošního března) | foto: ČTK

Muž, který na newyorském Times Square pózuje pro turisty jako "nahý kovboj", se pustil do boje se ženou, která se označuje za Naked Cowgirl a pózuje turistům ve stejných místech jako on. Je stejně spoře oděná a stejně jako on je vyzbrojena kytarou.

Obviňuje ženu, oblečenou jen v bikinách, kovbojském klobouku a kovbojských botách, že mu krade jeho značku. Žádá ji, aby buďto přestala využívat jeho značku, nebo mu za to platila.

On sám už řadu let postává s kytarou v ruce na rušném Times Square oblečen pouze do kovbojského klobouku, kovbojských bot a bílých přiléhavých slipů. Ochotně pózuje turistům a vybírá peníze za to, když se s ním nechají vyfotit.Nahý kovboj, vlastním jménem Robert Burck, tvrdí, že pokud Sandy Kaneová vydělává peníze pózováním pro fotky, musí mu za to platit, protože využívá v podstatě jeho značky.

Nahý kovboj Robert Burck

Padesátiletá Kaneová, bývalá striptérka, ale tvrdí, že Burckovi nic nedluží. "Víte kolik vydělávám? Dva dolary za fotku. Neprodávám žádné produkty." Nahý kovboj, vlastním jménem Robert Burck, je jedním z nejfotografovanějších lidí na Manhattanu. Na popularitě mu přidaly i desítky rozhovorů v novinách a televizích i občasné záběry v dokumentárních nebo i hraných filmech. Na Times Square ovšem nepracuje každý den. Často vystupuje i v jiných amerických městech, případně zamíří za ctitelkami do zahraničí.Loni na podzim chtěl kandidovat na newyorského starostu. Potom si to ale rozmyslel a z boje odstoupil. Prý ho unavoval "úřední šiml" a byrokracie, které provázejí proces voleb.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!