9. července 2010 10:11 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Náruživý pštros hledá partnerku, poslední jeho tempo nevydržela

Pštros. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pštros. | foto: Shutterstock

HAVANA Hlad a nedostatek spánku způsobily smrt pštrosici v jedné zoologické zahradě na Kubě. Fakticky se ale stala obětí bezuzdného sexuálního apetitu svého partnera, který od ní vyžadoval pohlavní styk až sedmkrát denně, napsal kubánský deník Juventud Rebelde.

"Aby ukojil svůj sexuální chtíč, pštros nenechal svou partnerku spát, takřka ji nenechal najíst a tloukl ji," uvedla hlavní ošetřovatelka ze zoo ve městě Yayabo v provincii Sancti Spíritus (asi 340 kilometrů jihovýchodně od Havany) Magali Valdiviaová.

"Na ukojení svého libida by potřeboval dvě nebo tři partnerky," vysvětlila ředitelka zahrady Nancy Pazová.

Personál se snažil pronásledovanou samici izolovat, dostala se ale do ohromného stresu. A nelíbilo se to ani samci, který útočil na oplocení, jež ho dělilo od objektu chtíče.

Mohutný opeřenec je navíc natolik zlostný, že pouze Valdiviaová se mohla odvážit do jeho výběhu, aby ho vyčistila. Jednou dokonce potřebovala pomoc tří mužů, aby zkrotili pštrosa, který napadl jednoho zaměstnance.

Zoo už se pustila do hledání nových společnic pro náruživého pštrosa a doufá, že podobná tragédie už se opakovat nebude. Nové členky pštrosova harému by do Yayaba mohly přijít z Havany.

Podle odborníků je u pštrosů velká potřeba sexu běžná. Největší pták na světě může žít v polygamii, ale vzácné mezi pštrosy nejsou ani monogamní vztahy.

Lidovky.cz, ČTK