31. července 2009 11:07 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Návštěvníci metalového festivalu se nesmí líbat. Kvůli prasečí chřipce

Návštěvníci největšího metalového festivalu světa se kvůli prasečí chřipce nesmí líbat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Návštěvníci největšího metalového festivalu světa se kvůli prasečí chřipce nesmí líbat. | foto: Shutterstock

Možná si myslíte, že „metaláci“ jsou tvrďáci, kterých se nic nedotkne. Omyl! I oni si občas musí uvědomit v jakém světě ve skutečnosti žijí. Jako důkaz může posloužit třeba největší festival metalové hudby na světě, který včera začal ve Wackenu v Německu. Pro jeho návštěvníky totiž platí několik kuriózních pravidel, třeba zákaz líbání nebo objímání. Důvodem je strach z nákazy prasečí chřipkou.

Ve Wackenu se koná jubilejní dvacátý ročník festivalu, kterého se účastní skupiny či interpreti jako jsou třeba Mötorhead nebo Doro. Celkem před začátkem akce organizátoři očekávali až 75 tisíc návštěvníků. Pořadatelé se však připravili i na erupci prasečí chřipky. Zdravotní zařízení proto připravila dostatek protivirových léků. Zřízeny byly také izolační místnosti.

"Metaláci" podle německých médií navíc dostali několik tipů, jak onemocnění přecházet. Vyvarovat by se měli hlavně těsnějšímu tělesnému kontaktu, do kterého patří polibky na tvář, objímání nebo potřásání rukou. Pivní flašky by také neměly kolovat dokola. Při jakýchkoliv problémech se pak návštěvníkům doporučuje vyhledat odbornou pomoc.

Jedna předem povolená výjimka se však přece našla. Asi 300 černě oděných a černými barvami nalíčených lidí oslavilo na jednom z podií tradiční církevní svatbu. Ústřední dvojice se proto i za dozoru pastora políbit mohla.

Randstad s.r.o.
Mechanik - elektrikář - Lipovka

Randstad s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz