Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Návštěvníci metalového festivalu se nesmí líbat. Kvůli prasečí chřipce

Magazín

  11:07
Možná si myslíte, že „metaláci“ jsou tvrďáci, kterých se nic nedotkne. Omyl! I oni si občas musí uvědomit v jakém světě ve skutečnosti žijí. Jako důkaz může posloužit třeba největší festival metalové hudby na světě, který včera začal ve Wackenu v Německu. Pro jeho návštěvníky totiž platí několik kuriózních pravidel, třeba zákaz líbání nebo objímání. Důvodem je strach z nákazy prasečí chřipkou.

Návštěvníci největšího metalového festivalu světa se kvůli prasečí chřipce nesmí líbat. foto: Shutterstock

Ve Wackenu se koná jubilejní dvacátý ročník festivalu, kterého se účastní skupiny či interpreti jako jsou třeba Mötorhead nebo Doro. Celkem před začátkem akce organizátoři očekávali až 75 tisíc návštěvníků. Pořadatelé se však připravili i na erupci prasečí chřipky. Zdravotní zařízení proto připravila dostatek protivirových léků. Zřízeny byly také izolační místnosti.

"Metaláci" podle německých médií navíc dostali několik tipů, jak onemocnění přecházet. Vyvarovat by se měli hlavně těsnějšímu tělesnému kontaktu, do kterého patří polibky na tvář, objímání nebo potřásání rukou. Pivní flašky by také neměly kolovat dokola. Při jakýchkoliv problémech se pak návštěvníkům doporučuje vyhledat odbornou pomoc.

Jedna předem povolená výjimka se však přece našla. Asi 300 černě oděných a černými barvami nalíčených lidí oslavilo na jednom z podií tradiční církevní svatbu. Ústřední dvojice se proto i za dozoru pastora políbit mohla.

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...