9. února 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Šílený nápad: na šlapadle přes Atlantik. A nazí

Šílený pokus. Dva Britové chtějí překonat nazí na šlapadle Atlantik. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šílený pokus. Dva Britové chtějí překonat nazí na šlapadle Atlantik. | foto: www.oceanpedalchallenge.co.uk

LONDÝN Dva Britové chtějí zcela nazí překonat Atlantik na šlapadle. Jejich snahu o rekord však zhatila bouře. Jedná se již o třetí nezdařený pokus. Dvojice to ale nevzdává, podle stanice BBC je odhodlána to zkusit znovu. Svým šíleným činem chtějí mladíci získat peníze pro děti postižené srdeční vadou.

Šestadvacetiletého Kierana Sweeneyho a o rok mladšího Calluma MacDonalda musel zachraňovat vrtulník, když je přepadla silná bouře. "Postupně se to zhoršovalo, vlny se zvětšovaly, vítr sílil," řekl Sweeney k jejich nezdaru.

Ujistil, že se brzy opět vydají nazí na Atlantik z Kanárských ostrovů do Barbadosu, aby získali 50 tisíc dolarů (téměř milion korun) pro dětskou kardiologii v nemocnici Freeman v britském Newcastlu. Vysvětlil, že šlapou nazí, aby se vyhnuli odřeninám od látky nasáklé slanou mořskou vodou.

Lidovky.cz, ČTK