Sobota 27. února 2021svátek má Alexandr 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nebaví vás seznamka na internetu? Najměte si na to firmu

Práce s počítačem (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Práce s počítačem (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

MNICHOV V současné době je seznamování po internetu stále populárnější formou navázání vztahu. Podmínkou je ale ochota trávit dlouhé hodiny obhlížením profilů a odepisováním. Pokud na něco takového nemáte trpělivost nebo čas, existuje řešení. Najměte si někoho, kdo to udělá za vás.

Ten muž v jasné kostkované košili je vysoký, mužný, má krátké hnědé vlasy a hnědé oči. Rád se usmívá. Hledá partnerku, ale ne po kavárnách nebo barech, ale ve virtuálním světě. V jeho profilu se píše, že Freddie (což není skutečné jméno), nekouří a jí hodně po fast-foodech. Jako spousta jiných mužů má rád filmy, cestování, sport, muziku a zábavu.

Na profilové fotografii, kde je v obleku, vypadá skvěle. Líp než ve skutečném životě. O to se postarala vylepšená fotka, aby byl přitažlivý pro tolik žen, pro kolik to jen bude možné.

Čtyřicetiletý doktor z Mnichova už toho má prostě dost, být sám. A proto mu Andreas Laufer pomáhá tuhle situaci změnit. Laufer napsal Freddieho online profil a aktivně po internetu hledá ženy, které by mu mohly vyhovovat.

Nedělá to pro něj jako přítel - jde o profesionální službu a Laufer tím, že ji mužům, jako je Freddie, poskytuje, vydělává slušné peníze. O podniku informoval list Süddeutsche Zeitung.

Uděláme práci za vás

Seznámit se s ženou? Pro windsurfingového profesionála Andyho Laufera to není problém. Třiačtyřicetiletý muž, který si od mezinárodního tisku vysloužil označení "německá plachtařská legenda", před časem ohlásil windsurfingový comeback. Ale poté, co v roce 2005 oficiálně sportovní kariéru ukončil, spustil jinou. V září 2012 založil "online agenturu pro anonymní psaní za druhé" jménem Suredate. Jejím cílem je pomáhat lidem, jako je Freddie.

Jeho prací je nacházet partnery osamělým srdcím. A to je na internetu tvrdá dřina, která vyžaduje spoustu času, a ten workholici, jako je Freddie, příliš nemívají. Doktor je v současnosti jedním ze čtyř klientů, na které se agentura soustřeďuje.

ČTĚTE DÁLE:

Freddie dokonale vyhovuje profilu ideálního Lauferova klienta: má dobře placenou práci, je značně vytížený, ve středním věku - a chce se seznámit. "Nemám ani čas ani zájem si s někým zdlouhavě dopisovat a prohlížet profily," vysvětluje Freddie.

V Německu, kde podle studie online seznamky Partnersuche.de používá online servery pro "singles" asi osm milionů lidí, koncept Suredate vyplnil díru na trhu. Ničím novým není například v USA, kde už tři roky působí "virtuální randící pomocníci".

Pokud se nepovede zorganizovat minimální počet schůzek během jednoho měsíce, dostane zákazník peníze zpátky. Kompletní služba stojí 699 eur měsíčně (asi 17 900 korun). "To je levnější než v USA," dodává Laufer.

Jakmile je schůzka smluvená, dostane zákazník poznámky nejen s místem a termínem rande, ale také dostatek informací, které za něj shromáždili jeho pomocníci, aby mohl ve flirtování navázat tam, kde oni skončili.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...