Neděle 25. září 2022, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejdelší klobása na světě měří přes půl kilometru

Magazín

  14:33
Chorvatsko se pyšní novým rekordem. Místní kuchaři tam připravili největší klobásu na světě. Měří 530 metrů.

Nejdelší klobása na světě pochází z Maďarska a měří 530 metrů. foto: Reprofoto

Rekordní klobása vznikla ve městě Vinkovici, které se nachází 250 km východně od Záhřebu. Padlo na ni 400 kilogramů vepřového masa z 28 prasat, 40 kg papriky, 10 kg soli, 5 kg česneku a 2,5 kg koření, Všechny suroviny byli od místních pěstitelů.

Celou klobásu pak místní uvařili v hrnci o průměru 2,5 metru. Uzeninou se nasytilo 3 tisíce lidí, na každého tak vyšlo 18 cm klobásy, tedy stejně jako v běžných případech.

Celá akce proběhla letos v únoru, nyní však zástupci města oznámili, že příští rok připraví klobásu o délce 1000 metrů. Držitelé starého rekordu byli Rumuni, kteří v minulosti připravili klobásu o délce 392 metrů.

Objednejte si největší hamburger na světě

Největší hamburger si můžete objednat v několika amerických restauracích.

Tento obří hamburger, který zíslal titul největšího běžně prodávaného hamburgeru na světě, stojí 350 USD ( 6500 Kč ) a objednávku je nutné udělat 24h předem.

K dostání je v restauraci Mallie's Sports Grill & Bar ve městě Southgate ve státě Michigan v USA, kousek od města Detroit. Hamburger obsahuje hovězí maso, opečenou slaninu, sýr a zeleninu. Restaurace zařadila tento raritní hamburger na jídelní lístek od loňského září.

Autoři:

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat