16. července 2009 14:33 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejdelší klobása na světě měří přes půl kilometru

Nejdelší klobása na světě pochází z Maďarska a měří 530 metrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejdelší klobása na světě pochází z Maďarska a měří 530 metrů. | foto: Reprofoto

Chorvatsko se pyšní novým rekordem. Místní kuchaři tam připravili největší klobásu na světě. Měří 530 metrů.

Rekordní klobása vznikla ve městě Vinkovici, které se nachází 250 km východně od Záhřebu. Padlo na ni 400 kilogramů vepřového masa z 28 prasat, 40 kg papriky, 10 kg soli, 5 kg česneku a 2,5 kg koření, Všechny suroviny byli od místních pěstitelů.

Celou klobásu pak místní uvařili v hrnci o průměru 2,5 metru. Uzeninou se nasytilo 3 tisíce lidí, na každého tak vyšlo 18 cm klobásy, tedy stejně jako v běžných případech.

Celá akce proběhla letos v únoru, nyní však zástupci města oznámili, že příští rok připraví klobásu o délce 1000 metrů. Držitelé starého rekordu byli Rumuni, kteří v minulosti připravili klobásu o délce 392 metrů.

Objednejte si největší hamburger na světě

Největší hamburger si můžete objednat v několika amerických restauracích.

Tento obří hamburger, který zíslal titul největšího běžně prodávaného hamburgeru na světě, stojí 350 USD ( 6500 Kč ) a objednávku je nutné udělat 24h předem.

K dostání je v restauraci Mallie's Sports Grill & Bar ve městě Southgate ve státě Michigan v USA, kousek od města Detroit. Hamburger obsahuje hovězí maso, opečenou slaninu, sýr a zeleninu. Restaurace zařadila tento raritní hamburger na jídelní lístek od loňského září.

S přispěním Tomia Okamury z Asociace českých cestovních kanceláří, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA PLÁNOVÁNÍ VÝROBY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 27 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz