Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 18 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejdražší hamburgery světa stojí až 3 tisíce korun

V USA bojují proti obezitě. Chtějí zpřísnit nároky na fast-foody. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V USA bojují proti obezitě. Chtějí zpřísnit nároky na fast-foody. | foto: Shutterstock

Hamburgery milují dospělí i děti po celém světě. Je to také nejjednodušší způsob, jak se rychle najíst. Ne vždy se ale jedná o levnou záležitost. Nejdražší hamburger na světě stojí přes tři tisíce korun.

Společným znakem všech nejdražších hamburgerů na světě je použití japonského hovězího masa Wagyu (nebo-li Kóbe beef), které je bezkonkurenčně nejdražším hovězím na světě.

Toto mimořádně křehké a šťavnaté maso s jemným mramorováním pocházející z černého krátkosrstého skotu „wagyu“ chovaného v Japonsku u města Kóbe. "Krávy dostávají od japonských pěstitelů pravidelné masáže shiatsu, je jim pouštěna uklidňující hudba a davá se jim na pití také pivo nebo rýžové víno saké," říká Tomio Okamura z Asociace cestovních kanceláří a agentur.

Podívejte se na video:

Nejdražším hamburgerem na světě je "The Richard Nouveau Burger" z restaurace Wall Street Burger Shoppe v New Yorku na Manhattanu.

The Richard Nouveau Burger.

V tomto hamburgeru je použito japonské hovězí  maso Wagyu (nebo-li Kóbe beef), dále černé lanýže, pečená francouzská husí játra fois gras, velice uleželý švýcarský sýr Gruyére, divoké žampiony, šupinky zlata a to vše je podáváno v teplé briošce. Cena za tento hamburger je 175 USD (3.300 Kč).

The Burger.

Druhým nejdražším hamburgerem na světě je "The Burger", který byl ještě donedávna nejdražší. Jelikož se však vyrábí ve Velké Británii a kurz britské libry letos značně oslabil, tak se v přepočtu nyní "The Burger" propadl až na druhé místo.

The Burger stojí 95 liber (3.000 Kč) a byl vytvořen světoznámým řetězcem rychlého občarstvení Burger King, který tento hamburger vyvíjel dlouhých šest měsíců.

V tomto hamburgeru je použito japonské hovězí maso Wagyu (nebo-li Kóbe beef), plátky bílých lanýžů, tempura s cibule, italská šunka Pata Negra prosciutto a při přípravě tohoto hamburgeru se používá také pravé francouzké šampaňské Cristal champagne. Vše je dochuceno iránským šafránem a zabaleno v lanýžové briošce.

The Tri-Beef Burger.

Třetím nejdražším hamburgerem na světě je "The Tri-Beef Burger", který vytvořili v roce 2006 v restauraci Old Homestead Steakhouse ve městě Boca Raton na Froridě v USA.

V tomto hamburgeru si můžete vychutnat kombinaci třech druhů špičkového hovězího masa amerického Prime, japonského Wagyu a argentinského hovězího.

Hamburger je dochucen omáčkou z lanýžů a francouzského šampaňského. Cena je 125 USD ( 2400 Kč).

FleurBurger.

Také čtvrtý nejdražší hamburger na světě pochází z USA a jmenuje se FleurBurger 5000. Vytvořili ho ve francouzské restauraci luxusního hotelu Mandalay Bay Resort and Casino v Las Vegas. V hamburgeru je použito japonské hovězí Wagyu, francouzská husí játra Fois gras a černé lanýže.

Cena je 75 USD (1.400 Kč) a pracovníci restaurace na požádání hostovi zašlou na památku na jeho adresu certifikát, že snědl takto drahý hamburger. 

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

PROSTORNÝ BYT 2+KK V POSEIDONU
PROSTORNÝ BYT 2+KK V POSEIDONU

nábřeží Závodu míru, Pardubice - Zelené Předměstí
2 990 000 Kč