Pondělí 17. května 2021svátek má Aneta 14 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejdražší hamburgery světa stojí až 3 tisíce korun

V USA bojují proti obezitě. Chtějí zpřísnit nároky na fast-foody. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V USA bojují proti obezitě. Chtějí zpřísnit nároky na fast-foody. | foto: Shutterstock

Hamburgery milují dospělí i děti po celém světě. Je to také nejjednodušší způsob, jak se rychle najíst. Ne vždy se ale jedná o levnou záležitost. Nejdražší hamburger na světě stojí přes tři tisíce korun.

Společným znakem všech nejdražších hamburgerů na světě je použití japonského hovězího masa Wagyu (nebo-li Kóbe beef), které je bezkonkurenčně nejdražším hovězím na světě.

Toto mimořádně křehké a šťavnaté maso s jemným mramorováním pocházející z černého krátkosrstého skotu „wagyu“ chovaného v Japonsku u města Kóbe. "Krávy dostávají od japonských pěstitelů pravidelné masáže shiatsu, je jim pouštěna uklidňující hudba a davá se jim na pití také pivo nebo rýžové víno saké," říká Tomio Okamura z Asociace cestovních kanceláří a agentur.

Podívejte se na video:

Nejdražším hamburgerem na světě je "The Richard Nouveau Burger" z restaurace Wall Street Burger Shoppe v New Yorku na Manhattanu.

The Richard Nouveau Burger.

V tomto hamburgeru je použito japonské hovězí  maso Wagyu (nebo-li Kóbe beef), dále černé lanýže, pečená francouzská husí játra fois gras, velice uleželý švýcarský sýr Gruyére, divoké žampiony, šupinky zlata a to vše je podáváno v teplé briošce. Cena za tento hamburger je 175 USD (3.300 Kč).

The Burger.

Druhým nejdražším hamburgerem na světě je "The Burger", který byl ještě donedávna nejdražší. Jelikož se však vyrábí ve Velké Británii a kurz britské libry letos značně oslabil, tak se v přepočtu nyní "The Burger" propadl až na druhé místo.

The Burger stojí 95 liber (3.000 Kč) a byl vytvořen světoznámým řetězcem rychlého občarstvení Burger King, který tento hamburger vyvíjel dlouhých šest měsíců.

V tomto hamburgeru je použito japonské hovězí maso Wagyu (nebo-li Kóbe beef), plátky bílých lanýžů, tempura s cibule, italská šunka Pata Negra prosciutto a při přípravě tohoto hamburgeru se používá také pravé francouzké šampaňské Cristal champagne. Vše je dochuceno iránským šafránem a zabaleno v lanýžové briošce.

The Tri-Beef Burger.

Třetím nejdražším hamburgerem na světě je "The Tri-Beef Burger", který vytvořili v roce 2006 v restauraci Old Homestead Steakhouse ve městě Boca Raton na Froridě v USA.

V tomto hamburgeru si můžete vychutnat kombinaci třech druhů špičkového hovězího masa amerického Prime, japonského Wagyu a argentinského hovězího.

Hamburger je dochucen omáčkou z lanýžů a francouzského šampaňského. Cena je 125 USD ( 2400 Kč).

FleurBurger.

Také čtvrtý nejdražší hamburger na světě pochází z USA a jmenuje se FleurBurger 5000. Vytvořili ho ve francouzské restauraci luxusního hotelu Mandalay Bay Resort and Casino v Las Vegas. V hamburgeru je použito japonské hovězí Wagyu, francouzská husí játra Fois gras a černé lanýže.

Cena je 75 USD (1.400 Kč) a pracovníci restaurace na požádání hostovi zašlou na památku na jeho adresu certifikát, že snědl takto drahý hamburger. 

,

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...