14. listopadu 2011 18:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejdražší koupel? Ve vaně za 309 milionů korun

Vana vyrobená z drahých kamenů byla vydražena vana v přepočtu za 309 milionů korun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vana vyrobená z drahých kamenů byla vydražena vana v přepočtu za 309 milionů korun. |

Nejdražší vana na světě je zřejmě ta, která byla vydražena v Dubaji. Stála 6,4 milionu dírhámů, tedy zhruba za 309 milionů korun. Vana je vyrobena z drahých kamenů, kterým se podle místních médií připisují léčivé účinky.

Firma Kaijo tvrdí, že vana, kterou vytvořila, je první svého druhu na světě. "Vana s označením Velká královna, která byla prodána kupci, jenž si nepřál být jmenován, je luxusním kusem, jenž ve světě nemá obdoby," prohlásila ředitelka marketingového oddělení společnosti Rica Bereesaová.

Vana byla vydražena o víkendu na mezinárodním šperkařském veletrhu ve Spojených arabských emirátech, informovala agentura DPA.

Ve vaně je podle firmy akumulována energie Země a vesmíru za miliony let. "Staří Číňané, Egypťané a Arabové si již před tisícovkami let uvědomovali krásu těchto kamenů a jejich terapeutický význam," řekla Bereesaová.

Lidovky.cz, ČTK