9. dubna 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejdražší láhev tequily za 63 milionů už má zájemce

Nejdražší láhev tequily na světě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejdražší láhev tequily na světě. | foto: mexico.cnn.com

MEXIKO Cestu kolem světa zahájila ve středu v Mexiku nejdražší láhev tequily, jaká kdy byla vyrobena. Unikátní kus v ceně 3,5 milionu dolarů (63 milionů korun) je z keramiky, ovšem potažené skoro dvěma a půl kilogramy platiny, která je navíc posázena 4100 diamanty.

Uvnitř je tequila Ley .925 z palírny Hacienda de Capilla. Nápoj byl vyroben ze speciálně vybraného agáve a sedm let zrál v sudu. Prý už jsou nejméně tři zájemci o koupi.

Láhev byla ve středu vystavena v Guadalajaře, metropoli mexického státu Jalisco, která je první etapou její cesty kolem světa. Ta bude zahrnovat New York, Madrid, Londýn, Berlín, Hongkong, Paříž a Moskvu. Bude tam propagovat dvě tradiční odvětví Jaliska - výrobu tequily a klenotnictví.

Výroba láhve trvala deset měsíců a podílelo se na ní 17 mexických umělců a řemeslníků. Diamanty o váze 0,05 až 0,5 karátu jsou z brusíren z izraelské metropole Tel Avivu.

Společnost Hacienda la Capilla oznámila, že o láhev už projevili zájem nejméně tři lidé. Pokud by se neprodala za uváděnou cenu 3,5 milionu dolarů, byla by prý prodána v dražbě, která by se konala v Guadalajaře.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.