Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejhezčí je 'faraon'. Psi ruských účastníků pobíhali po dálnici

Magazín

  7:34
BRATISLAVA - Nejkrásnějším psem světa roku 2009 se stal čtyři a půl roku starý faraonský pes ze Švédska. Na největší výstavě psů v historii světové kynologie World Dog Show 2009 v Bratislavě ho v neděli vybrala Mezinárodní kynologická federace mezi vítězi deseti kategorií. Do nich se přihlásilo rekordních více než 21.000 psů. Na druhém místě skončil west highland white teriér ze Slovenska a třetí byl pudl toy z Japonska.

World dog show 2009, Bratislava. Zvítězil faraonský pes ze Švédska foto: ČTK

Faraonský pes patří mezi nejstarší plemena, která ve starověkém Egyptě hlídala faraony a objevují se i na starobylých malbách v podzemí pyramid.

Psi z výstavy pobíhali po dálnici

Šest vylekaných psů, se kterými se jejich majitelé v pondělí vraceli ze výstavy do Ruska, pobíhalo po hromadné nehodě aut v okolí dálnice mezi Považskou Bystricou a Žilinou.

Při hromadné srážce se zranili dva lidé. Psi se prý dostali na svobodu, když do třech odstavených ruských aut, ve kterých je majitelé přepravovali, vrazilo nákladní vozidlo. Vzápětí najelo do skrumáže další auto. Policie nehodu vyšetřuje.

Vítěz jménem King patří Jenny Hallové. Ta neskrývala radost, že ve své kategorii porazil 1144 konkurentů. "Myslím, že to stálo za to. Je na něm vidět, že má radost a přesně ví, co se děje," řekla Hallová.

Nedokázala však přesně vyčíslit, kolik času a peněz starost o šampióna vyžaduje, když doma chová ještě další tři psy stejné rasy.

Určit trojici nejhezčích psů soutěže prý nebylo lehké. Vybírat mezi všemi plemeny mohli jen porotci, kteří absolvovali stovky výstav a mají potřebné zkoušky pro všechny plemena.

Podle jedné ze slovenských porotkyň Ivety Vojtekové konečné rozhodnutí závisí nejen na kvalitách a danostech psa, ale i osobních preferencích hodnotícího. "Každý z nás rozhodčích by určitě vybral jiná plemena v jiném pořadí," řekla Vojteková.World dog show 2009, Bratislava. Uprostřed vítěz

Světová výstava psů probíhala v Bratislavě od minulého čtvrtka a vyvrcholila právě udělením titulu nejhezčího psa. Na přehlídce se každý den rozdělovaly tituly světový vítěz mladých, dospělých a veteránů pro každé plemeno i pohlaví. Soutěžili zástupci více než 370 plemen ze 60 zemí světa.

Autoři: ,

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat