Diskuse k článku: Nejlepším lékem je víra

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 10
  • Poslední: 20.3.2009 15:09
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
19.3.2009 22:36

A proto jsou Češi - ateisti hypochondři

Tak na tohle zjištění nepotřebuju vědeckou studii, to ví snad každý...

19.3.2009 17:26

Podivna interpretace v titulku

Jak muze byt vira nejlepsim lekem, kdyz se jednalo o smrtelne nemocne pacienty, kteri si vpodstate volili posledni lecbu? Vira jim pomahala lepe snaset vedlejsi zasahy radikalni lecby a prispivala k jejich rozhodnuti o tuto lecbu pozadat, ale nikde se nemluvilo o tom, ze by je pomohla vylecit (podle zadani studie predpokladam, ze vetsina pacientu zemrela).  Navic to vypadalo, ze verici byli vsichni ("Devětasedmdesát procent nemocných vypovědělo, že víra je pro ně jednou z důležitých věcí, které jim pomáhají překonávat utrpení"), a z uvedeneho clanku neni jasne, jak tu viru vlastne pomerovali. Tak nevim. 

19.3.2009 15:49

Věř, a Víra Tvá Tě pozdraví !

Přátelé a soudruzi, ChraňPříroda, že bych snad ztratil svoji pevnou víru ve vědecký materialismus !  8-o  Jen cituji výrok našeho ideologického nepřítele.  Rv

Ovšem bych chtěl podotknout, že s tím musíme něco udělat. Takto už to nejde dál !  ;-(

Jak známo, věřící (myslím věřící v Boha) žijí lépe než my, a to i v případě, že jim znárodníme majetek, a je samé umístíme na převýchovu do pracovních táborů nebo do nápravně-výchovného zařízení.  ;-P  Celý jejich život je provází víra, že se po smrti dostanou na lepší místo než my ! A jestli po smrti nic není, tak, herrgott krucihiml, oni svůj omyl nezjistí !  ;-O

To je nespravedlivé !!  ;-€  Přátelé a soudruzi, musíme zavést nový stupeň stranické výchovy. Od nejútlejšího dětství musíme příslušníky mladé generace vést k pochopenÍ a přijetí naší víry v existenci Spravedlivého Společenského Řádu. Aby alespoň naši vnuci (dá-li Velebná Matka Příroda) měli ve víře v SSŘ stejnou životní oporu a pomoc, jakou mají ti mizerní věřící ve víře v Boha !

>-  Vědecký materialismus musí být pevnější než víra helvétská !  Volte ČSSD a KSČM !  >-

19.3.2009 15:57

Re: Věř, a Víra Tvá Tě pozdraví !

Nezoufejte, český národ je na nejlepší cestě k Vámi propagovanému ideálu. Přečtěte si odezvy na článek o prasečí hlavě v pražské mešitě. :-© :-© :-© Ukázkou jeden úryvek: "Rusove do sve zeme nikdy muslimy nepusti. Takze az dojde na lamani chleba, radeji se zase poddam Ivanovi nez Mohamedovi."

19.3.2009 22:23

Re: Věř, a Víra Tvá Tě pozdraví !

No, milostivá. Máte pravdu, jako ostatně téměř vždy. Nicméně, můj lament se přece netýká politických konsekvencí české nechuti k muslimům či afinity k "Ivanům".

Já jsem vyzval přátele a soudruhy k (společnému) hledání prostředků nebo způsobů, jimiž bychom podstatně posílili terapeutické vlastnosti naší hluboké víry v materialismus.

Doposud jsme posilovali spíše jiné aspekty naší víry, např. schopnost vyburcovat věřící k vysokým výkonům v oblastech fyzické činnosti, k sebeobětování (viz "Jak se kalila ocel"), k hrdinství v boji atd.  R^  Ovšem právě konfrontace s psychicky odolnými pověrčivými osobami přiváděla naše nejlepší soudruhy k projevům zoufalství nebo agrese (viz např. chybu s.Máchy v případu vatikánského agenta Josefa Toufara).  ;-(  Ale i v tzv. běžném životě narážíme na jisté nedostatky M-L-S věrouky. Např. naše eschatologie je velmi málo propracovaná, veřejná sebekritika jen nedokonale nahrazuje zpověď (nebo psychoanalýzu) atd.

Jistě, nyní se musíme soustředit na naše další volební vítězství, potom na upevnění moci. Ale pak, po dostatečném ukotvení základny, musíme začít pracovat na nadstavbě.

>-  Nad námi plá rudá hvězda čistá, to avantgardní lidské znamení !  Volte ČSSD a KSČM !  >-

19.3.2009 12:03

Víra lékem?

Víra není lékem, snad šidítkem. Placebo bez účinné látky. Za účinnou látku se nabízí bůh.

Hlavně, že se pacientovi uleví i bez poplatků.

Pacient by se neměl ptát, kde se bůh coural, když na něj, věřícího, ta nevyléčitelná nemoc přicházela.

19.3.2009 13:44

Re: Víra lékem?

Víra je něco jako zavřít oči, když vás děsí to, co se kolem vás řítí. Dokud do vás nic nenabourá, tak to pomáhá - pokud věříte tomu, že když to nevidíte, tak vás to neohrožuje. Až to do vás nabourá, tak už je to pak taky jedno - ani nebudete moci říct ostatním, jestli ty zavřené oči byly dobře nebo ne. Je pravda, že ne každý se dokáže vyrovnávat s nebezpečími, které ho potkávají. Bůh je fungující ochrana na podkladě bludu - ale pokud tomu to lidé věří, tak jim to skutečně pomáhá. Oni si myslí, že jim to pomáhá před nebezpečím, ve skutečnosti jim to pomáhá jen před strachem. Ale pomáhá!

20.3.2009 15:08

Re: Víra lékem?

Milostpane, počkaj si na konec a budou překvapený. 

19.3.2009 14:19

Re: Víra lékem?

Placebo je vzdy bez ucinne latky a placebo efekt funguje. Proste pacienti veri, ze nova pilulka jim zachrani zivot. Je jedno, v co verite. Buh nebo medicina nebo nejaka znameni, treba prouzkate ponozky vrchni sestry to uz jsou jen detaily. Pokud vam to da nadeji do budoucna a vuli bojovat do konce vyjde to na stejno.

20.3.2009 15:09

Re: Víra lékem?

No, v tom článku právě píšou, že to na stejno nevyjde.

Premium

Konec dovolených u Mrtvého moře? Závrtů přibývá, turistům hrozí nebezpečí

Mrtvé moře | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Mrtvé moře vysychá a­ dává o­ tom svému okolí dost razantně vědět. Zvyšuje se počet míst, kam už lidé nesmějí. Kde byla...

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...