Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejošklivější fena světa je šilhavá čivava, podívejte se na finalisty

Magazín

  12:18
PETALUMA - O tisíc dolarů bohatší je majitelka čtyřleté fenky Abby. Princezna Abigail Francis je kříženec čivavy, má šilhavé oči, křivé nohy a pelichá. A získala titul Nejošklivější pes na světě.

Nejošklivější pes Princezna Abby s majitelkou foto: ČTK

Soutěž o Nejošklivějšího psa na světě se v kalifornské Petalumě koná již poněkolikáté, o vítězi rozhoduje tříčlenná porota. Letošní vítězku porotci vybrali z více než dvaceti přihlášených mazlíčků, z nichž mnozí měli přiléhavá jména. O titul se tak ucházel i Handsome Hector (Krásný Hektor) nebo Monkey Man (Opičí muž).

Princezna Abby, nejošklivější pes

Majitelku Princezny, Kathleen Francisovou, vítězství prý překvapilo. "Vůbec si nemyslím, že je ošklivá," řekla při stužkování svého psa. Princezna Abby prý zaujala porotu svými divně zvlněnými zády, křivýma nohama a nesouměrnou hlavou. Za vítězství získala vstup do psího salonu krásy, její majitelka si odnesla šek na tisíc dolarů.

Francisová svou Abby zachránila od veterináře, který ji chtěl utratit. "Přišla jsem za pět minut dvanáct, už se ji chystal uspat. Měla tolik problémů," popsala své setkání Francisová. 

Soutěžící ucházející se o titul o nejošklivějšího psa

Autor:
Témata: pes domácí, ABBA, civava

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat