24. června 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejošklivějším psem světa je Mugly z Británie

Nejošklivějším psem se stal čínský chocholatý pes z Británie jménem Mugly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejošklivějším psem se stal čínský chocholatý pes z Británie jménem Mugly | foto: ČTK

LOS ANGELES Cena pro nejošklivějšího psa světa putuje letos do Británie. Vysloužil si ji v pátek večer na soutěži pořádané v Petalumě na severu Kalifornie čínský chocholatý pes z Británie jménem Mugly.

Podle organizátorů 28 soupeřů z celého světa předčil krátkým čenichem, prasečíma očkama a bílými vousy. V soutěži ošklivých (anglicky ugly) psů mohlo Muglymu ale pomoci i jméno.

Na každý pád osmiletý pes vyhrál 1000 dolarů, psí suchary na celý rok a VIP pobyt v místním Sheratonu. "Když vyhlásili Muglyho jméno, nemohla jsem ani mluvit. Třásla jsem se jako ten pes," řekla majitelka Bev Nicholsonová z anglického Peterborough.

Nejošklivějším psem se stal čínský chocholatý pes z Británie jménem Mugly

Přesto to pro Muglyho nebyla první výhra. Už v roce 2005 byl totiž jmenován nejošklivějším psem Británie.

I loni vyhrál světovou trofej "příbuzný" čínského chocholatého psa. Před rokem dominovala čtrnáctiletá fena Yoda, která byla údajně křížencem čínského chocholatého psa a čivavy. Svůj titul nemohla obhajovat, protože letos v březnu pošla.

Lidovky.cz, ČTK